I přes nově vyhřívané bazény zůstane vstupné na loňské výši. „Zatím nejvíc přišlo za den sedmdesát lidí. Hosté mají zajištěné i občerstvení," doplnil Bartoš.

Koupat se tam mohou zájemci třeba o víkendu. V pátek může podle předpovědi počasí teplota vzduchu na jižní Moravě vyšplhat až na pětadvacet stupňů. „V sobotu má být polojasno až oblačno, nejvyšší denní teploty až sedmadvacet stupňů," uvedl Miloslav Hradil z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu. V neděli má rtuť teploměru vyšplhat až na osmadvacet stupňů.

Příští týden hodlají provozovatelé zpřístupnit vracovské koupaliště. „Bazén už je napuštěný, oficiálně chceme začít prvního června, ale uvidíme, jaké bude počasí," řekl vedoucí vracovských Veřejně prospěšných služeb Richard Kolacia s tím, že kromě využití nových technologií je změnou navýšení vstupného pro dospělé. Nyní je to čtyřicet korun za den.

Na konci stejného týdne přivítají první hosty na strážnickém koupališti. Jako čtvrtí na Hodonínsku zahájí novou sezonu v Kyjově. A to ve městě i v bohuslavickém biotopu v pátek desátého června. „Na městském koupališti to bude letos jedna z posledních sezon v nynější podobě areálu. Připravujeme totiž kompletní rekonstrukci," upozornil vedoucí střediska kyjovských Technických služeb Vladimír Šimeček.

Zato v areálu veselského koupaliště jsou v plném proudu dokončovací stavební práce. Do otevření, které je v plánu na sedmnáctého června, mají být objekty po kolaudaci. „Nově jsme přistavili šatny se skříňkami. V nové sezoně najedeme na systém čipů rozdělených do tří typů," sdělil ředitel Služeb města Veselí nad Moravou Pavel Bouda.

Jedny budou pro předplatitele, druhé pro jednorázové vstupné a třetími se bude platit i v novém bufetu, do něhož vejde současně až čtyřicet lidí. Vstupné pro letošek bude jinak členěné než loni a také o něco vyšší. Rodinné pasy zůstanou.

Ve stejný den jako v Veselí chtějí otevřít brány koupaliště Dubňanští. Na novinky se tam mohou těšit zejména ženy, přivítá je totiž modernizované sociální zařízení.

Také uhřický akvapark zůstane téměř měsíc zavřený. „Otevřeme nejdříve v polovině června, spíše ale později," uvedl starosta Uhřic Petr Tihelka.

Dokončit práce na nových površích chtějí do posledního červnového týdne na koupališti v Těmicích. Ve Vnorovech zřejmě otevřou ještě později. „Ještě sháníme plavčíky," dodal Karel Řičica, vedoucí vnorovských Technických služeb, které převzali koupaliště po soukromém provozovateli.

Kdy otevřou…

Dubňany: od 17. června
Hodonín: od 7. května (vyhřívaný bazén od 20.)
Kyjov: od 10. června (koupaliště i biotop)
Lipov: letos neotevře
Moravský Písek: od 25. června
Strážnice: od 4. června
Těmice: nejdříve 24. června
Uhřice: nejdříve od 17. června (spíše později)
Veselí nad Moravou: od 17. června
Vnorovy: přelom června a července
Vracov: od 1. června
Ždánice: od 24. června