Nedělní akce Hurá na koupaliště byla pro letošní sezonu poslední na plovárně ve Veselí nad Moravou. Od pondělí tam letošní koupací sezona skončila. Důvody? „Předpověď počasí a v posledních dnech naprosto minimální návštěvnost,“ sdělil ředitel Služeb města Veselí nad Moravou Miroslav Jahoda. Připomněl, že loni na veselské koupaliště přišlo 38 tisíc lidí a letos jen 24 tisíc návštěvníků. Jak se shoduje s dalšími provozovateli kromě počasí se na poklesu projevila jak protikoronavirová opatření, tak další přírůstek domácích bazénu.

Od středy končí sezona také na městském koupališti ve Vracově. Uzavřený je zatím tento týden koupací biotop v kyjovských Bohuslavicích, kde tato sezona definitivně skončí poslední srpnový den.

Jedním z poslední otevřených koupališť zůstane do konce srpna to ve Strážnici.

Otevřené zůstává i letní koupaliště v Hodoníně. „Poslední dny k nám chodí tak patnáct až dvacet skalních,“ uvedl vedoucí koupaliště Libor Bartoš s tím, že venkovní plovárna bude otevřená i ve středu. O provozu v dalších dnech rozhodne jak aktuální počasí, tak předpověď. „Letos máme jednu z nejslabších návštěvností. Letos k nám totiž kvůli covidovým opatřením na hranicích téměř nejezdili Slováci. Navíc i lidé z tornádem zasažených oblastí měli úplně jiné starosti, než jít na koupaliště,“ podotkl vedoucí.

S největší pravděpodobností se od prvního zářijového dne v Hodoníně otevře krytý plavecký bazén, letos pro veřejnost zřejmě poprvé. Krytý plavecký bazén v sousedních Ratíškovicích otevřeli už v minulém týdnu.