„Od osmnáctého jsme měli zavřeno. Ve středu jsme otevřeli, ale nikdo nepřišel, asi je už po sezoně. Uvažujeme o vypuštění bazénu. Nemá cenu platit chemickou údržbu vody a obsluhu,“ posteskl si správce vnorovského koupaliště Pavel Macháček.

Na ostatních místech okresu zatím provozovatelé o ukončení provozu neuvažují, přesto neskrývají rozladění z první poloviny prázdnin. Například v Dubňanech sice v jednom dnu přišlo rekordních sedmnáct set lidí, ale většinu druhé poloviny července zelo koupaliště prázdnotou. Otevřelo se až ve středu. Oproti loňskému roku přišla jen třetina návštěvníků.

V uhřickém aquaparku obvykle řádí na atrakcích stovky dětí. Letos ale jejich křik chybí. „Od 17. července až do středy jsme měli zavřené. Po čtrnácti dnech jsme otevřeli, ale přišla jen stovka lidí. Letos je to slabota. Náklady jsou přitom pořád dost velké, ať se koupe či nekoupe. Dá se ušetřit jen na tom, že nepřijdou plavčíci a pokladní,“ sdělil vedoucí aquaparku Lukáš Tesařík.

Také vracovské koupaliště hlásí špatnou sezonu. „Letošek je zatím nejslabší za poslední tři roky. Tržby za vstupné jsou oproti loňsku poloviční,“ uvedla zástupkyně vedoucího Veřejně prospěšných služeb Vracov Eliška Holková. Poslední dva dny se koupáníchtiví začali vracet, přestože voda má jen dvaadvacet stupňů Celsia. „Pokud nám ale nebude během následujících čtrnácti dnů přát počasí, tak to bude naše nejhorší sezona,“ soudí Holková.

I v Kyjově je ke spokojenosti daleko. V porovnání s loňskem je tam návštěvnost slabší, i když jednou přišlo více než dvanáct set lidí. „Zavřeno máme jen, když je opravdu zima nebo prší,“ uvedl za Ekor, který kyjovské koupaliště provozuje, jednatel Miroslav Holý. Ve středu si tam našlo cestu jen dvě stě šedesát návštěvníků.

Modernizované veselské koupaliště také v červenci zrovna nepraskalo ve švech. „Je to podstatně horší. Oproti loňsku máme jen pětapadesát procent tržeb. Od dvacátého jsme v podstatě bez koupajících, přitom máme otevřené každý den, i kdyby bylo hodně špatné počasí,“ řekl ředitel Služeb města Veselí nad Moravou Pavel Bouda.

Ani do vlnek strážnického koupalistě se příliš lidí zchladit nepřišlo. Přesto bylo téměř celý červenec otevřené. „Když vyloženě nepršelo, tak jsme nezavírali, protože máme v kempu hosty, kteří se chodí koupat, i když není úplně slunečno,“ upozornil Miroslav Zubalík ze strážnického autokempu.

Na největší koupaliště v okrese, na hodonínské, sice 10. července přišlo tři a půl tisíce lidí, ale některé dny tam nebyl vůbec nikdo. „Četla jsem, že je to nejhorší léto za posledních jedenáct let. Oproti loňsku máme tržby asi poloviční. Pokud pršelo a bylo pod osmnáct stupňů, tak jsme zavřeli,“ dodala vedoucí hodonínského koupaliště Blanka Ondráčková.