Počasí pořádně zamíchalo kartami provozovatelům koupališť. Především v Hodoníně, kde otevírají už dnes. Většina vodních areálů přivítá návštěvníky v průběhu měsíce června. Kromě vracovských najdou lidé koupaliště v podstatě nezměněna.

Většina měst a obcí rozsáhlé opravy teprve plánuje, jakmile letos vypustí vodu z bazénu. Také vstupné se většinou nemění. „Vzhledem k nepříznivému počasí, které bylo tento týden, jsme ještě včera ráno zvažovali, zda napustit i druhý bazén,“ uvedl ředitel tělovýchovných zařízení TEZA Hodonín Pavel Švandelka. Podle něj bude mít ochlazení za následek nižší počet návštěvníků.

„Provoz je poměrně nákladný, a proto byly úvahy o otevření na místě,“ dodal. O týden později otevře dubňanské koupaliště. Lidé se mohou těšit na nové sprchy a modernější systém vstupů přes turnikety. Nové zařízení funguje stejně jako v zimních měsících u lyžařských vleků. „Turnikety nahradí staré automaty, které se lidem nelíbily,“ informuje provozovatel koupaliště Milan Ondráček.

Lidé mají možnost jednoho vstupu, deseti nebo rodinného vstupného. Bude to pro ně cenově výhodnější. „Slevy jsou při zakoupení permanentky nebo pro rodiče s dětmi,“ řekl Ondráček. Tobogán je letos poprvé v ceně vstupného.

Milovníci přírodních vod zase mohou zamířit na Lučinu. „Pondělní vzorky ukazují, že voda už je v pořádku,“ vysvětlila vedoucí Krajské hygienické stanice Hodonín Jaroslava Švarcová. Změna počasí z veder k lijákům pomohla.

„Díky dešťovým srážkám se v nádrži Lučina voda okysličila a zlepšila se její kvalita. Výstražné cedule se zákazem koupání jsou pryč, “ podotkla.