„Jedná se o důležitá nemocniční zařízení v regionu Slovácka a vypsáním výběrového řízení na místo ředitele chceme upevnit manažerské vedení obou krajem zřizovaných organizací,“ uvedl po schůzi radní pro zdravotnictví Jiří Kasala.

Uchazeči o pozici tak mohou své žádosti o zařazení do konkurzu zaslat poštou na adresu úřadu Jihomoravského kraje, podat osobně na podatelně úřadu nebo v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky či na adresu elektronické pošty úřadu. „Posuzovány budou všechny žádosti podané ve lhůtě do dvanáctého září,“ sdělila mluvčí krajského úřadu Alena Knotková.

Účastníci charitativní příhraniční cyklojízdy Via Czechia s nadací Na kole dětem se ve čtvrtek dopoledne zastavili i na Masarykově náměstí v Hodoníně.
Pro nemocné děti přejeli Beskydy a Javorníky, zastavili se i v Hodoníně

V současnosti řídí, větší z nemocnic, tedy tu kyjovskou Veronika Neničková. Tu kraj pověřil řízením po té, co z ředitelského postu odstoupil Lubomír Wenzl, který se stal poslancem dolní komory parlamentu. Zároveň je i členem dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Vedením Nemocnice TGM Hodonín krajští radní pověřili bývalého hodonínského starostu Jiřího Kolibu. V čele hodonínského zdravotnického zařízení nahradil odstupujícího stranického kolegu Antonína Tesaříka. Ten je také poslancem sněmovny, kde je mimo jiné členem výboru pro zdravotnictví.