„Jedná se o důležitá nemocniční zařízení v regionu Slovácka a vypsáním výběrového řízení na místo ředitele chceme upevnit manažerské vedení obou krajem zřizovaných organizací,“ uvedl po schůzi radní pro zdravotnictví Jiří Kasala.

Uchazeči o pozici tak mohou své žádosti o zařazení do konkurzu zaslat poštou na adresu úřadu Jihomoravského kraje, podat osobně na podatelně úřadu nebo v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky či na adresu elektronické pošty úřadu. „Posuzovány budou všechny žádosti podané ve lhůtě do dvanáctého září,“ sdělila mluvčí krajského úřadu Alena Knotková.

V současnosti řídí, větší z nemocnic, tedy tu kyjovskou Veronika Neničková. Tu kraj pověřil řízením po té, co z ředitelského postu odstoupil Lubomír Wenzl, který se stal poslancem dolní komory parlamentu. Zároveň je i členem dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Vedením Nemocnice TGM Hodonín krajští radní pověřili bývalého hodonínského starostu Jiřího Kolibu. V čele hodonínského zdravotnického zařízení nahradil odstupujícího stranického kolegu Antonína Tesaříka. Ten je také poslancem sněmovny, kde je mimo jiné členem výboru pro zdravotnictví.