Během svátků se stalo několik dopravních nehod, které se obešly bez vážnějších zranění. Smrt v plamenech našli tři králíci v Radějově. K tradičním vánočním úrazům patřili i kosti zabodnuté v krku. V kyjovské nemocnici ošetřili s tímto problémem pět lidí.

„Je to vánoční klasika. Ošetříme každoročně tak do deseti lidí. Kost je většinou zabodnutá v mandli, nebo v kořenu jazyka,“ řekla lékařka z kyjovské nemocnice Ivana Kajzarová.

Kvůli drobnému zákroku pinzetou občas místo umrtvují. Po zákroku je na pacientech vidět výrazná úleva. Další várku lidí s tímto speciálním vánočním zraněním očekávají lékaři kolem Silvestra.

Přes svátky nezaháleli ani hasiči a policisté. „Hasiči vyjížděli k menším požárům a několika dopravním nehodám,“ uvedl operační důstojník hasičů Stanislav Koneček. Jedním z nich byl požár králíkárny v Radějově. V plamenech shořeli tři ušáci. Dalším drobným zásahem byl požár kontejnerů v Miloticích.

„Oheň mohl někdo založit úmyslně, nebo vznikl od nedopalku cigarety,“ sdělil vyšetřovatel hasičů Stanislav Klásek. Jeden z plastových kontejnerů na tříděný odpad shořel a druhý je zničený.

Narazila do sloupu

O svátcích zaznamenala policie i několik lehčích dopravních nehod. Mladá rodina s dítětem nabourala do sloupu ve Veselí nad Moravou. Řidička Škody Octavia dostala smyk a vyjela mimo silnici. Oba manželé vyvázli s lehkými zraněními, tříletému dítěti umístěnému v autosedačce se nic nestalo.

Mimo silnici skončil i řidič mezi Kyjovem a Svatobořicemi – Mistřínem. Dostal smyk, sjel ze silnice do příkopu, od nějž se odrazil do protisměru, a u krajnice převrátil auto na střechu. Při nehodě se lehce zranil spolujezdec.

Při dalších nehodách, které se staly o svátcích, se už nikdo nezranil. Vznikla pouze škoda na vozidlech.

Nejdražší nepozornosti se dopustil řidič v Mutěnicích. Střetl se zaparkovaným Volkswagenem Tuareg. O vůz zavadil krajem svého Hyundaie a naboural do něj. Škodu na Volkswagenu odhadují policisté na sto padesát tisíc. Na dalších čtyřicet tisíc vyčíslili škodu na Hyundai.

Příliš velká rychlost se nevyplatila řidiči v Hodoníně. Se svým Fiatem naboural do Citroenu, dostal smyk a střetl se ještě se stojícím Audi. Srážkou skončilo i vyjíždění z domu do silnice řidičky ze Bzence, která nedala přednost.