A aby tato nesourodá směs držela pohromadě, vymysleli si jakýsi mýtus o vodním království. Umělost a strojenost toho všeho je okatá a směšná. Podsouvání smyšlené slavnosti nehorázné.

Bohužel je možné, že naše děti budou za deset let považovat slavnosti vodní království za přirozenou a navštíveníhodnou událost. Autoři se činí. Už teď existují webové stránky, insignie, „historické“ dokumenty, znak a jiné (ne) patřičnosti.

Ale co to vlastně je vodní království? Komu královna Blanka I. vládne? Rybám? Celebritám? Občanům Hodonína? To snad ne. Nechat si vládnout urozenou dámou, jejímž největším životním úspěchem je, že okouzlila pár chlapů v porotě svým úsměvem a poprsím, není věru výhra. Tím spíš, když jí radí moudří dvořané, jež dnes a denně vídáme v nablblých televizních estrádách.

Celá akce stála šest set tisíc korun. Nikdo vám neřekne, kolik z toho padlo na gáže hvězd, které párkrát pokynuly davu a rozdaly něco autogramů.
Stejně tak nevíme, proč v radě království, jež oslavuje „bohatou historii královského města Hodonína“ nezasedli spíše zasloužilí občané našeho města. Třeba nejdéle sloužící knihovnice.

V zakládací listině se píše: „Tak i my ustanovujeme své království a volíme si svou královnu, aby naše město nadále povzneseno bylo.“ Povzneseni jsme v sobotu nebyli. Přesto jsme se dostali do nebes. Víte, kam až sahá blbost?

Autor komentáře je student žurnalistiky, který je nyní v redakci Slovácka na praxi.

Vaše příspěvky do diskuze
Konečně žurnalista (Jirka)
Vážený mladý žurnalisto, Váš článek je snad první za celou existenci tohototo plátku, který se pravdivě a ještě s notnou dávkou taktu zmiňuje o "kulturních" aktivitách pro převážně "lidově" smýšlející obyvatelstvo a kůrce chleba hozené poddaným vedením města, které ani po letech nezapomíná na levicovou historii obce, tzn. Čelem k masám. Jen tak dál a možná se konečně dočkáme v těchto novinách i kritiky samotného hospodaření s prostředky v rozpočtu města na nerentabilní a úmyslně předražené investice na výstavbu infrastruktury. Váš konečně spokojený čtenář

23.7.2008 6:44 Konecne, jeden presny postreh! (Larry Jan Ditter)
Ano, to je to prave Journalism! Vrtat, a prinest verejnosti pravdu, tak jak to doopravdy je! Co za hovadinu za hodne penez, kde sice nevim kdo to vsechno platil, ale je Me jasne, ze tyto penize mohli byt lepe vyuzity nekde jinde! Jo pravdou je, ze Kralovna Blanka Prvni, je kocka, ( kde v Hodonine byli vzdycky velmi hezke devcata,) ale porad se nechala najmout svoji dispozici pro velikou a blbou maskaradu! Larry Jan, Vas Ctenar from OZ, tohoto casu, Ctyricet roku pozadu!

23.7.2008 6:01 že by konečně někdo začal psát? ( )
že by konečně někdo začal psát?

23.7.2008 8:03 Tady se vyhazují peníze oknem (Barky)
Taky si myslím, zbytečně vyhozené peníze. Co si vymyslí příště ?? Úkolem bylo aby provozovatel u jezu měl za městské peníze plno v bufetu..

23.7.2008 13:10 zbytečnost (francek)
Většina obyvatel Hodonína si dovede představit důležitější věci kde jsou penize nutné investovat a né je promrhat na takovou šaškárnu.Fandím autorovi článku a jsem zvědav jak dlouho vydrží psát nezávisle , většina novinářů tak jíž nečiní.

23.7.2008 20:15 Najde se i pozitivní ohlas? (Jana Rybová)
Čtenáři našeho webu, jestli je mezi Vámi někdo, komu se akce založení Vodního království líbila a myslíte si, že království je dobrý nápad, zapojte se do diskuze. Ať nás nikdo neobviňuje, že Vaše příspěvky cenzurujeme. Děkuji. Šéfredaktorka

27.7.2008 19:37 Re: Najde se i pozitivní ohlas? (Jirka)
Asi se nenajde mazi 20.000 ti tisíci obyvatel města nikdo kdo by chtěl v takové šaškárně pokračovat. Myslím si a určitě nejsem sám, že peníze a ne malé by se daly použít i na jiné účely.

25.7.2008 8:37 Re: Najde se i pozitivní ohlas? (kaja) IP:
a čeho se bojíte?

24.7.2008 9:41 Zrušme všechno (kony)
Když to tak čtu, tak opravdu by bylo nejlépe, aby se v Hodoníně nic nedělo, nic neopravovalo, nic nebudovalo. Žádné staré ani nově vznikající tradice. Prostě nic. Prostě kraj, kde chcípl pes. Vždyť všude okolo se děje tolik zajímavých akcí. Proč utrácet, že? Vzhůru do 19. století. I ty hrbolaté kostky bych na náměstí vrátil a zimák spoluobčanům z Vietnamu. To byly časy. A těch uspořených peněz! Asi emigruji z Hodonína. Ve městě, kde se nic neděje a netvoří se žádná historie pro budoucí generace nechci žít. To se ale Hodonína naštěstí už konečně netýká. A naprosto vážně: Vadí mi, že je v Hodoníně jen jedno místo, kam se lze jít pobavit do přírody. Škoda Červených domků, bývalo to tam super a byla by to vhodná alternativa vůči jezu. Přeci jenom jedno místo pro odpočinek a zábavu v přírodě pro takové město je málo. P.S. Provozovatele u jezu taky zrovna nemusím. To kdyby mě chtěl náhodou někdo osočovat, že mu dělám reklamu.

24.7.2008 15:35 Re: Zrušme všechno (pospecom)
Chtěl jsem se trochu rozepsat, ale vše už napsal "kony". Plně s ním souhlasím a jsem rád že se Hodonín po dlouhých letech zimního spánku konečně probral… Ono je jednoduché vše kritizovat… je zajímavé že tu jsou převážně negativní reakce, ale přesto u splavu bylo narváno…zajímavé.

25.7.2008 8:45 Re: Bylo plno .. (Kony)
Dobrý den. Dovoluji si reagovat na Váš názor: Co se týče kina zdarma: Nechal jsem tam stovky korun a to se mohu dívat na kino z okna. Co se týče jakce u jezu: Také jsem tam nic zdarma nedostal - taky stovky korun za jeden den. A to nemám děti. Víte, to se jmenuje marketing. Natáhnou Vás na něco zdarma a ví, že necháte prachy jiným způsobem. V dnešním světě není nic zadarmo a pro nikoho. Ale s tím se počítá. Je to pro dnešní dobu normální. No a proč jezdit za umělci do Prahy? Tak jednou přijeli sem. Myslíte, že v Praze byste je měl zdarma? No tak to zkuste. Žil jsem tam. Trvám na tom, že je potřeba obnovovat a udržovat staré tradice a vymýšlet a rozvíjet nové. Jinak tu po nás nic nezůstane. P.S. Dětem se to líbilo a to si myslím, že je to hlavní poslání. Co měli u jezu zvládnout lépe, chyběly mobilní toalety - hlavně pro dámy.. S pozdravem Libor Koneček

25.7.2008 8:46 Re: Bylo plno .. (Kony)
Nechápu. Reagoval jsem na názor pod Vámi.

24.7.2008 20:29 Bylo plno .. (Barky)
Tady nikdo nekritizuje rozumné investice. Tady jen panuje názor, že se mohlo 600tis Kč utratit za rozumnější investici a ne ji dát do chřtánu umělcům, kteří to dělali jen za ty peníze.. No a bodej by tam nebylo plno, když to bylo zadarmo… Stačí se podívat i na kino na náměstí, když je zdarma a jak je plno..

25.7.2008 8:34 Chléb a hry (kaja)
Děkuji Vám za Vás článek, konečně se objevila nějaká kritika! (to se tu nevidí!!!). Slavnosti "Vodního králoství" stály mnohem víc peněz daňových poplatniků (600 tis. je oficiální číslo, ve skutečnosti počítejte s milionem, ne-li víc). Do královské skupiny, či jak to pojmenovat, se svévolně najmenovala pro veřejnost bezejmenná partička, která se pod roškou velke legrandy pro lidi akorát dobře poměla. Chléb a hry! ať se lůza baví a neremcá…

25.7.2008 10:13 Vodní království - na co??? (Paja)
Akce vodní království byla stvořena jenom a jenom proto, aby se do skomírajícího "přístaviště u jezu" přitáhli lidi a pan provozovatel ( ODS a mimochodem předseda komise cest. ruchu ) měl zisk. S přístavištěm byly velké plány, koupila se loď, nyní se za velké peníze rekonstruovala, postavil se pohostinský srub… a to vše za velmi bohatého přispění z městské kasy. Není tajemství že toto zařízení má ODS za svoji základnu. A nyní už ze strany občanů o toto zařízení a o "kulturu" v něm není a nebude zájem tak bylo potřeba vyhodit další městské peníze za tuto "kulturní" akci, aby byl aspoň nějaký zisk do soukromé kapsy. Takže naprosto zbytečně vyhozené peníze. Podívejme se například jaké máme chodníky ve městě - většinou připomínají tankodrom. Ale na to peníze nejsou. A nyní jsem četl o dalších plánech s nábřežím, mj. i vybudování přístavního mola, na co????? Nikdo tam stejně jezdit nebude. Jenom je potřeba dále "podpořit" cestovní ruch ( po vodě stejně nikdo nikdy nejezdil ) a tudíž dál sypat peníze do soukromých rukou provozovatelů přístaviště.

27.7.2008 10:55 Souhlas (Simona)
Naprosto souhlasím s panem Šímou, lépe bych to nenapsala. Kéž by bylo více takových žurnalistů. Díky, pane Šímo!

dnes 9:07 Re: Souhlas
Souhlasím s panem Šímou. Já jsem si bláhově myslela, že si konečně může každý napsat svůj názor. Po přečtení diskusních příspěvků vidím, že do novin musí novinář pouze chválit, chválit a zase jenom chválit jenom proto, aby se náhodou neznelíbil vyšším orgánům.

P.S. Zapomněla jsem napsat, že nebyl pozván na takovou "slávu" jihomoravský hejtman… no comment…

dnes 12:08 Re: Souhlas (Zdeněk)
Pan hejtman pozván byl

27.7.2008 19:33 "SUPER" (jirka)
Taky bych chtěl nějakou akci, kterou by uhradilo město a já jako soukromník na tom vydělal. To jsou bezva akce s minimálním či žádným nákladem a maximálním ziskem. Ano rád se takových akcí a projektů zúčastním ....................

28.7.2008 7:53 Kritika - naše národní tradice (karlos)
Vážení, kteří jenom kritizujete , je mi z Vás na zvracení … Sedíte doma na zadku a jenom kritizujete - to je naše národní tradice!!! Pan Šíma si asi léčí nějaké osobní mindráky (pro něho byl asi největší životní úspěch propadnou na gymnáziu - a takový "boreček" nás chce poučovat). Nic proti kritice, ale musí být oprávněná a hlavně ne od zamindrákovaného mladíčka Šímy …

28.7.2008 12:21 (NE) Pravý kritik (Jana Rybová)
Haló pane, vy jste dobrý, kritizujete, že lidé jen kritizují a sám kritizujete. Až budete chtít zase kritizovat, sedněte si také na zadek a ověřte si nejdříve informace. Pak máte teprve právo krizitovat. Pavel Šíma totiž nepropadl na gymplu, naopak maturoval s vyznamenáním. A není zamindrákovaný, ale inteligentní a hlavně odvážný.

předevčírem 15:32 Re: (NE) Pravý kritik (karlos)
Paní Rybová zrušil jsem předplatné Vašeho deníku, protože co Vy osobně společně s mladíkem panem Šímou předvádíte (asi máte nějaké osobní rodinné a ne pracovní vazby, že…?!) je katastrofa , jsem znechucen - raději si budu kupovat Blesk, který je daleko lepší než Vy . Bezkonkurečně je týdeník SLOVÁCKO lepší a objektivnější než Vaše noviny !!!

28.7.2008 9:53 Re: Kritika - naše národní tradice (Ája)
do "TRNKY BRNKY". Blanka je proti němu kočka a asi si léčí své mužské problémy… Byl se pan Šíma na akci podívat?!!! Jinak akce byla velice fajn, všem organizátorům moc děkuji (mimo pana Ondruše) a jsem pro , aby tato akce pokračovala i v dalších letech (koněčně se v Hodoníně něco děje pro lidi) a lůza jsou ti co neustále jenom kritizují ,sedí doma na zadku a nic pro nás hodoňáky neudělají (včele s panem Šímou).

28.7.2008 12:30 Blbost (Bart)
Todle co tam předváděli je podle mě blbost. K čemu je dobré to tzv. Vodní království? Odpověď je: k ničemu. Ůůůůůů Kdo by to čekal? Je to uplně zbytečná komedie.

29.7.2008 14:52 Pitomost je někde jinde (Zdeněk)
Reakce na článek „Královsky pitomé slavnosti“ v Hodonínském deníku dne 22.7.2008 – autor Pavel Šíma Vzhledem k tomu, že nemám rád anonymní nářky na podobných diskusních fórech, rád bych se představil. Jsem ředitelem domu kultury, jenž zajišťoval organizační, technické a v neposlední řadě ekonomické zázemí celé akce Vodního království. Nejprve mi dovolte ventilovat úžas nad tím, do čeho se to Hodonínský deník svým urážlivým článkem vlastně pustil. Připomínám, že Hodonínský deník rád přijal roli mediálního partnera oslav 780. výročí udělení městských práv a rovněž samotné akce Vodního království , jenž je od počátku zařazena do těchto oslav. Od PARTNERA oslav bych tento neprofesionální krok neočekával. Pokud si deník od počátku myslel, že tato akce je PITOMOST, proč se nechával mediálně zviditelňovat na všech propagačních materiálech. O autorovi článku panu Šímovi si myslím své, protože ho znám již delší dobu a nechci se k jeho osobě vyjadřovat. Není to ale jeho první, PITOMĚ urážející článek. V souvislosti s Hodonínským deníkem mě udivil ještě fakt, že se do této diskuse zapojuje i šéfredaktorka deníku. Pokud to není PITOMÉ, je to přinejmenším zvláštní. Myslím si, že v této funkci by měl zůstat člověk nad věcí a nikam diskusi nesměrovat. Rád bych ještě uvedl pár věcí na pravou míru. Polovinu nákladů na celou akci hradili sponzoři, tuto informaci však zapomněl pan Šíma jaksi uvést. Oproti jiným projektům to tedy, dle mého názoru , nebyla pro město až taková zátěž. Celý projekt Vodního království vznikl jednak pro zvýšení kulturní nabídky, podporu cestovního ruchu a hlavně připomenutí si určité historie, i když v tomto případě prostřednictvím pohádkového příběhu. A proč ne? Kdo si nechce hrát, ať se baví tak, jak mu to samotnému vyhovuje. Všichni vědí, že nájezdy, požáry a režimy v Hodoníně historii více či méně pohřbily. Tak proč si ji nepřiblížit. V ČR je podobných království asi 20. Že by byli všichni taky tak PITOMÍ, včetně Bolka Polívky a Zdeňka Trošky? Nechci se moc rozepisovat, ale chtěl bych se kritiků zeptat: “Kdo z Vás tam byl?“ Myslím si, že nikdo, ani pan Šíma, ani paní Rybová (jinak by jeho článek neschválila k uveřejnění) ani nikdo jiný. Pár otázek a poznámku na závěr. „Komu Váš urážlivý článek pane Šímo prospěl? Vám? Deníku? Panu podnikateli z Jezu, který akci otevřeně kritizoval před veřejností?“ Ať si každý odpoví sám. Můžu Vám pane Šímo ale garantovat, že kdyby představitelka královny byla moje dcera, tak bych Vás za ty urážky žaloval, to mi věřte. Z reakcí návštěvníků oslav Vodního království, jenž jste VY ve svém článku nazval plebsem, Vám mohu sdělit, že celá akce byla vesměs kladně hodnocena. Toto potvrzuje také velká návštěvnost. Ale to vy asi nevíte, protože píšete o něčem, co jste neviděl a to je, dle mého názoru, pro Vaši novinářskou kariéru při nejmenším alarmující. Mgr. Zdeněk Grombiřík, ředitel Domu kultury Hodonín

předevčírem 11:50 Re: Pitomost je někde jinde (Pavel Šíma)
Vážený pane Grombiříku, ze dvou důvodů jsme se rozhodl poprvé zapojit do této diskuse. Jednak jste první kritik, který se podepsal celým jménem, a potom jste také první, který se kromě mé osoby pouští i do samotné redakce. Proti tomu se musím ohradit. Hodonínský Deník svou roli mediálního partnera splnil bezchybně a nedopustil se ničeho nekorektního. O akci referoval poměrně rozsáhle nezaujatě a celkem třikrát, před i po ní. Můj článek na názorové stránce s viditelnou zarážkou „komentář“ v žádném případě nevyjadřoval stanovisko celé redakce, nýbrž jen a pouze názor můj. Že si o mně "myslíte své", je zcela v pořádku. Taktéž já o Vás. Pravím, že vodní království je pitomé, nikoliv, že jste pitomý Vy (nebo kdokoliv další), protože prostě nejste. Vždyť já sám jsem spokojeným návštěvníkem mnoha kulturních akcí, které kulturní dům, jehož jste ředitelem, (spolu)pořádá - plesy, divadelní představení, výstavy, Svatovavřinecké slavnosti atp. Stejně tak Vy určitě čtěte Slovácko a nic Vám nebrání v tom kritizovat kterýkoliv můj článek. Není nutné spor přenášet do osobní roviny. Ptáte se, kdo měl z mého článku prospěch. Samozřejmě jsme to byl já a redakce, stejně tak ale Vy, pan manažer Hruška, vedení města, zkrátka všichni. Rozpoutal diskusi na stránkách Slovácka a hodonínského Deníku dlouho neviděnou. Vyvolal četné reakce z jednoho i druhého tábora, názory, jež by jinak zůstaly nevyslyšeny. Slovácko diskusi nedusí (narozdíl od některých jiných subjektů). Věřte mi, že jsme toužebně očekávali přesně takovou reakci z oficiálních a pověřených míst. Je nám líto, že jste ji utopil zde v diskusním fóru, které nemá zdaleka tolik čtenářů jako samotné noviny. Opravdu rádi bychom Váš názor otiskli. Závěrem chci říct, že jsem si nemohl nevšimnout, jak se snažíte jemně posunout význam mých vět. Nenazval jsme návštěvníky slavností plebsem, netvrdil jsem, že z městské pokladny putovalo šest set tisíc, ani jsme nenapsal, že by se na slavnostech nemohl nikdo bavit. O mou kariéru si, prosím, nedělejte starosti. Už teď působím v několika médiích, která si cení kritického pohledu na věc, ať už je autorem kdokoliv.

včera 23:01 Re: Pitomost je někde jinde (v několika médiích!!!!)
Hlavně, že si ceníte Vy sám svých novinářských výkonů a zdůrazňujete, v kolika médiích působíte… Krapet ubohé… že by to byl budoucí nositel Pulitzerovy ceny??? :-) Zatím tomu ale nic nenasvědčuje…

včera 22:59 Re: Pitomost je někde jinde (čtenářka)
Tak nevím, kdo je pitomý, ale o panu Šímovi a jeho článcích si myslím své…

předevčírem 11:29 Re: Pitomost je někde jinde (Jana Rybová)
Nebudu se ptát pana ředitele kulturního domu Zdeňka Grombiříka na svolení, zda smím vstupovat do diskuze, kterou jsem na webu našich novin sama otevřela. Stanovisko a názor šéfredaktorky jsem už napsala do Dobrého rána v úterním Slovácku, proto jen dodávám: strana INFORMACE, NÁZORY ve Slovácku je otevřena různým názorům. Ne jen těm, které chtějí někteří lidé slyšet, což myslím obecně. A vo tom to celé je. Hezký den všem čtenářům. Šéfredaktorka

včera 23:03 Re: Pitomost je někde jinde (vo tom???)
Paní "šéfredaktorko" "vo" tom to je??? Vy ale sama mnohdy nevíte, co o čem je…

předevčírem 10:23 Re: Pitomost je někde jinde (Pavel Šíma)
Vážený pane Grombiříku, ze dvou důvodů jsme se rozhodl poprvé zapojit do této diskuse. Jednak jste první kritik, který se podepsal celým jménem, a potom jste také první, který se kromě mé osoby pouští i do samotné redakce. Proti tomu se musím ohradit. Hodonínský Deník svou roli mediálního partnera splnil bezchybně a nedopustil se ničeho nekorektního. O akci referoval poměrně rozsáhle nezaujatě a celkem třikrát, před i po ní. Můj článek na názorové stránce s viditelnou zarážkou „komentář“ v žádném případě nevyjadřoval stanovisko celé redakce, nýbrž jen a pouze názor můj. Že si o mně "myslíte své", je zcela v pořádku. Taktéž já o Vás. Pravím, že vodní království je pitomé, nikoliv, že jste pitomý Vy (nebo kdokoliv další), protože prostě nejste. Vždyť já sám jsem spokojeným návštěvníkem mnoha kulturních akcí, které kulturní dům, jehož jste ředitelem, (spolu)pořádá - plesy, divadelní představení, výstavy, Svatovavřinecké slavnosti atp. Stejně tak Vy určitě čtěte Slovácko a nic Vám nebrání v tom kritizovat kterýkoliv můj článek. Není nutné spor přenášet do osobní roviny. Ptáte se, kdo měl z mého článku prospěch. Samozřejmě jsme to byl já a redakce, stejně tak ale Vy, pan manažer Hruška, vedení města, zkrátka všichni. Rozpoutal diskusi na stránkách Slovácka a hodonínského Deníku dlouho neviděnou. Vyvolal četné reakce z jednoho i druhého tábora, názory, jež by jinak zůstaly nevyslyšeny. Slovácko diskusi nedusí (narozdíl od některých jiných subjektů). Věřte mi, že jsme toužebně očekávali přesně takovou reakci z oficiálních a pověřených míst. Je nám líto, že jste ji utopil zde v diskusním fóru, které nemá zdaleka tolik čtenářů jako samotné noviny. Opravdu rádi bychom Váš názor otiskli. Závěrem chci říct, že jsem si nemohl nevšimnout, jak se snažíte jemně posunout význam mých vět. Nenazval jsme návštěvníky slavností plebsem, netvrdil jsem, že z městské pokladny putovalo šest set tisíc, ani jsme nenapsal, že by se na slavnostech nemohl nikdo bavit. O mou kariéru si, prosím, nedělejte starosti. Už teď působím v několika médiích, která si cení kritického pohledu na věc, ať už je autorem kdokoliv.

předevčírem 12:51 Re: Pitomost je někde jinde (Zdeněk)
Vážený pane Šímo, neutopil jsem se v žádném diskusním fóru. Reagoval jsem na článek okamžitě po příjezdu z dovolené protože mi připadal nevkusný a urážlivý. Nemám zapotřebí se zviditelňovat ve Vašich novinách a navíc si myslím, že týden po akci to už neni pro noviny ani zajímavé téma. Proto jsem napsal sem a podepsal jsem se také proto, že si za názorem stojím jako člověk, a také jako ředitel organizace, která se s kolektivem obětavých lidí na projektu hodně nadřela. Jsem přesvědčen, že jste naslouchal nářku těch nepravých kritiků. Věřím, že kdybyste tam byl, nasál do sebe tu atmosféru, která vrcholila v pozdních večerních hodinách, tak byste takový článek (komentář ) nenapsal. Pokud se ve Vás však mýlím, jste opravdu na startován pro kariéru bulvárního pisálka. Proč ne, národ tomuto neetickému stylu bohužel věří a vy s paní šefredaktorkou přiznáváte, že Váš marketing je na provokaci založen. Nebudu se již s Vámi dohodovat nad slovíčkařením. Pro mě zůstane tento článek urážející, nevkusný, plný desinformací navíc od "novináře", který o projektu téměř nic neví, na akci nebyl, píšíci pod hlavičkou novin, které byly od začátku partnerem celého projektu. Partnerství není jen obchod, tedy alespoň pro mě ne.Grombiřík

předevčírem 12:53 Poděkování pořadatelům (MartinK)
Dobrý den, děkuji všem, kteří se na pořádání slavností Vodního království v Hodoníně podíleli. Moc se nám to líbilo, na náměstí i u Moravy. Závěrečný ohňostroj byl překrásný. Pokud se bude pořádat i příští rok, uvítali bychom více akcí pro malé děti.

předevčírem 14:36 Vodní království (Lubor Šimeček)
Hezký den, když jsem si přečetl názor pana Šímy, měl jsem hodně podobné pocity jako Zdenek, zvlášť, když jsem věděl, že už dávno před samotnou akcí pan Šíma prohlašoval, že napíše negativní článek. Říkal jsem si, je to nějaké cvičení studenta žurnalistiky, buďme shovívaví. Pan Šíma ještě před akcí věděl co napíše, aniž by měl nějaký vlastní prožitek. Původně jsem nechtěl vůbec reagovat . Po přečtení některých velmi zlých příspěvků, mi to nedá. Především bych chtěl velmi poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli a vytvořili neopakovatelnou atmosféru, pro nejvíce navštívenou akci v tomto roce. Město Hodonín není bohaté město, má problémy s pracovními místy a drobným podnikatelům se u nás nežije lehce. Rádi by jsme zvýšili turistický ruch, který může celou situaci u nás vylepšit. Výdělek každého podnikatele je dobrý i pro město Hodonín, ať už je z jakékoliv politické strany. Reakce hostů, účinkujících i zúčastněných občanů byly pozitvní. Z nepravdivých údajů zaznívajících v diskusi usuzuji, že mnozí diskutující akci vůbec neprožili a jen využili toto forum k plivnutí jedovaté sliny. Paní šéfredaktorka ví, protože pracovala na MěÚ, kolik práce mnoha lidí stojí taková akce. Vždy jsem si jí vážil, ale postoji ,který zaujala, moc nerozumím a mě osobně velmi mrzí. Nechce se mi věřit, že počet prodanýc deníků a karierní postup jsou pro ni v hodnotovém žebříčku tak vysoko. Úhlem pohledu pana Šímy se určitě lze podívat na jakoukoliv akci. Na hody v malé vesnici, na hokej, či jiný sport. Určitě se může zdát někomu hloupé, že dospělí chlapi se honí za kouskem gumy a jsou ochotni se pro to i poprat. Nehledě na to kolik to stojí peněz. Každému se líbí něco jiného a město se snaží vytvořit širokou nabídku. Nemám problém s jakýmkoliv názorem, pokud je slušně a kultivovaně prezentován. Pokud se ale někdo, kdo toho v životě ještě moc nedokázal( i když možná jednou bude slavný novinář), vyjadřuje slovy, které použil pan Šíma v souvislosti s mnohými pracovitými a úspěšnými lidmi, pak si myslím, že slova o bulváru jsou na místě. Jani to není cenzura. To je slušnost !!!! Starosta Města Hodonína

předevčírem 15:23 Poděkování - SUPER AKCE!!! (ilona)
Děkuji Vám za nádherný zážitek. Celá naše rodina včetně známých z Českých Budějovic byla celou akcí nadšena (průvod,akce a soutěže, muzikál a ohňostroj). Toho mladého pisálka si nevšímejte … Jednoznačně tato akce musí pokračovat a my hodoňáci ji budeme podporovat. Za rok určitě budeme u toho (pan Šíma ať taky dojde ať má o čem pravdivě psát).

předevčírem 23:57 Re: Poděkování - SUPER AKCE!!! (Pavel Ryba)
Dobrý den, všem zůčastněným v diskuzi. Především všem podepsaným. Osobně se většinou k podobným věcem moc nevyjadřuji, ale tato diskuze mě zaujala a rozhodl jsem taky něco napsat. Nechápu, proč se všichni, kteří akci hodnotí kladně, ohání neprofesionalitou týdeníku Slovácko. Právě ve zveřejňování názorů (jakýchkoliv, i když nejsou většinové) obyčejných lidí, je obrovská profesionalita a odvaha žurnalistů. Bez takových lidí byste asi "necinkali klíčky" a radši kritizovali nedemokracii? Zajímalo by mě, kolik z vás by po přečtení podobného článku odhlašovalo např. MF Dnes. Osobně jsem na akci nebyl a ani ji nehodnotím, jenom kroutím hlavou nad tím, jak si (a překvapuje to množství) lidí vysvětluje svobodu slova, po níž jsme tak toužili. A nedělejme z nezávislých novin druhé Hodonínské listy. S pozdravem a přáním dobré nálady Pavel Ryba

předevčírem 17:09 Šaškárna je článek od studenta (nespokojená čtenářka)
Paní šéfredaktorko měla jsem Váš deník ráda, ale touto pro mně směšnou diskusí k tak velmi povedené akci, která v Hodoníně proběhla jste mně jako čtenářku stratili. Jak jsem od známých zjistila pana Šímu tak moc obhajujete a bráníte, protože jste rodina a ještě víc je zarážející a urážející pro všechny lidi , kteří takovou velkou a zdařilou akci pro nás hodoňáky připravili , že ani Vy osobně a ani pan Šíma jste se na akci nebyli podívat (co jste Vy pro nás udělali …?!!!). Vodní království musí dále existovat a já mu fandím.Šaškárna je urážející článek od pana studenta a pitomé jsou Vaše ubohé redakční reakce.

předevčírem 17:26 Poděkování všem diskutujícím (Pavel Macků)
Vážené dámy a vážení pánové. Chtěl jsem všem poděkovat za příspěvky v této diskuzi. Týdeníku Slovácko a hodonínskému Deníku se podařilo rozpoutat na svém webu diskuzi, která je svým rozsahem nevídaná. Svědčí to o několika věcech: web Slovácka navštěvuje čím dál více čtenářů (což víme z pravidelných čísel) a rovněž to, že komentář Pavla Šímy zaujal. Komentář je ze žurnalistického hlediska naprosto v pořádku. Je stylisticky velmi vydařený a stojí na solidních argumentech. Ne o všech komentářích v českém tisku lze toto říci. A že má pan Šíma názor, který se někomu nelíbí? Tak to je jen dobře. K čemu by byly komentáře s názorem, na němž se všichni shodnou? Chtěl jsem kolegům z hodonínské redakce poděkovat, že se nebojí dát do novin názor, který vzbudí diskuzi. A současně děkuji všem našim čtenářům, že vyjádřili svůj názor. I těm neslušným čtenářům, kteří používají slova jako "bulvár", "etika" apod. v naprosto špatném kontextu a bez znalosti významu těchto pojmů. A za argument jim slouží, že komentář musí být špatný, když ho píše student žurnalistiky. Vůbec ne, právě naopak. Díky za takový komentář, díky za to, že už se mladí lidé v této zemi nemusí osmnáct let bát říct svůj názor. A díky těmto neslušným lidem ještě za jednu věc: že svou neslušnost veřejně ukázali. Čtenáři - voliči to jistě ocení stejně jako fakt, že jim právě týdeník Slovácko a hodonínský Deník pomohl se zorientovat, jak tolerantní lidi platí ze svých daní. Přeji všem hezký den a více takových diskuzí. Pavel Macků, krajský šéfredaktor Deníku Rovnost

včera 7:51 Re: Zodpovědnost… ?! (důchodce - Josef)
Pane šéfredaktore, je mi jasné že nebudete kritizovat vlastní řady. S Vaším článkem v podstatě souhlasím(na akci jsem byl a velmi se mi líbila a jsem pro aby pokračovala). Zarážející je ale jedna podstatná věc a to, že článek byl napsán ještě před akcí a ani autor článku a dokonce ani paní šéfredaktorka (zodpovědná za chod celé hodonínské redakce) se nebyli na akci vůbec podívat (to se potom píše a kritizuje, když to nevidím na vlastní oči) !!! Podle mně to není objektivní pohled na akci

včera 9:54 Re: Zodpovědnost… ?! (Jana Rybová)
Děkuji za Váš příspěvek, a protože chápu, že lidé neznají zákonitosti z novinářského prostředí, dovoluji si Vám odpovědět tímto shrnutím: - Pavel Šíma - autor komentáře - se narodil a žije v Hodoníně. Nyní studuje žurnalistiku a je v hodonínské redakci na praxi. Není zaměstnanec redakce hodonínského Deníku a Slovácka. - KOMENTÁŘ je publicistiký žánr, který odráží názor autora a je ve většině případů kritický. - Komentář nějakého autora neodráží názor redakce. - Komentář Pavla Šímy nekritizuje, jak proběhla akce Vodní království. Kritizuje prvotní myšlenku - nechápe, proč vzniká Vodní království a samotný NÁPAD považuje za pitomost. - Proto také autor nemusí na akci chodit. Už vůbec na akci nemusí jít šéfredaktorka. Na byl vyslán redaktor, který měl víkendovou službu a který o akci řádně informoval ve zpravodajském článku (před i po akci). - ZPRAVODAJSKÝ ČLÁNEK je zase žánr, který naopak vůbec nesmí obsahovat názor redaktora. Zprávu napsal redaktor a zástupce šéfredaktorky Zdeněk Šmýd a byla otištěná na titulní straně hned v pondělních novinách. - NÁZORY do novin patří, ať se to někomu líbí, nebo ne. Názory a tedy i komentáře patří na stranu k tomu určenou ve Slovácku, která se jmenuje INFORMACE, NÁZORY. Děkuji za pochopení, šéfredaktorka

včera 23:08 Re: Zodpovědnost… ?! (vyznamenání…)
Tak to jste se paní šéfredaktorko zase vyznamenala… Jak může někdo hodnotit a komentovat akci, na které vůbec nebyl??? VY tak ale píšete více článků a to je pak smutné…

předevčírem 22:44 Re: Poděkování všem diskutujícím (Zdeněk)
I já bych chtěl poděkovat diskutujícím. Diskuze mně hlavně rošířila obzory v oblasti žurnalistiky. Obvzláště pak poslední kolegiální příspěvek pana Macků. Díky němu jsem se dozvěděl že my, co bráníme slušnost jsme vlastně neslušní a ti co uráží a zesměšńují jsou vlastně slušní. Taky jsem se dozvěděl, že my na úkor daňových poplatníků děláme pitomé věci o kterých píšou talentovaní studenti komentáře, které jsou žurnalisticky zaručeně v pořádku, založené na solidních argumentech, však je vlastně jedno, zda tam pisatel byl, nebo ne, když se jedná o komentář. Pro mě velmi poučné.Děkuji

včera 23:10 Re: Poděkování všem diskutujícím (blízké vztahy)
Pan Macků má velmi těsné vztahy s paní Rybovou, tak přece nemůže redakci, kterou jeho oblíbená kolegyně řídí, nechat v bahně! Musí se jí zastat! Pochopte to lidi!!! Dobré pracovní vztahy nade všechno!!!!

předevčírem 23:13 Poděkování (taky Zdeněk)
Ano taky děkuji za to že utrácíte peníze za takové akce, kde se můžete politicky angažovat a předvádět a hlavně ukazovat se a bít se "na prsa" že my jsme to našim voličům zorganizovali, aby věděli koho mají volit a že vy a pan Ondruš od jezu jsou v zastupitelstvu a město takto dohazuje kšefty…

včera 0:49 Karlos bavič Slovácka (karel)
Karlosi, je od tebe hezké, že jsi se zúčastnil diskuze. Než ovšem něco zveřejníš, raději si to dvakrát přečti. S dovolením Tě cituji: "Bezkonkurečně je týdeník SLOVÁCKO lepší a objektivnější než Vaše noviny !!!" Jestli sis nevšiml, kritizuješ Slovácko. A pak ho chválíš. Nevadí, aspoň si pobavil ( mě určitě ). :-) karel

včera 7:42 Re: Karlos bavič Slovácka (Karlos) IP:[82.99.180.162]
Karle díky za upozornění …,myslel jsem týdeník NAŠE SLOVÁCKO.Pobavil si mne i ty (moje chyba). Hezký den všem!!!

včera 15:04 Copak se všichni zbláznili? (Dana)
Zdravím všechny čtenáře! Připadám si jak za hluboké totality…tenkrát jsme také všichni museli na všechno kývat hlavou a vše, co se dělo, jen chválit, kdyby se nám to sebevíce nelíbilo. Vždycky to bylo tak, že se nikdy nelíbilo všechno všem. Tak proč najednou takový humbuk? Proto, že se ozval někdo, kdo si myslí, že "Vodní království" je ve městě Hodonín blbost? Ale vždyť je…řeka Morava protéká nejen Hodonínem a na základě toho vytvářet mystické Vodní království je podle mne blbost. Jsme na Slovácku, raději udělejte opravdové Svatovavřinecké hody se vším všudy, podle folklorních tradic a ne s vietnamskými stánky a historickým ležením. Nejsem proti novým akcím, které oživí společenský život a ruch v Hodoníně, ale vymyslet Vodní království a směřovat ho právě do oblasti výdělečné činnosti pana Ondruše je skutečně velmi prapodivné. Zaráží to spoustu lidí a jak vidíte, většina hlasuje pro to, aby se tahle akce příště neopakovala. A když se najde jeden člověk, který se nebojí to otevřeně napsat a najdou se noviny, které se nebojí to zveřejnit, aby jim radnice nedala co proto (což už se dle ohlasu děje), tak je to špatně? Kde to žijeme…Nikdo nezlehčuje práci organizátorů, muselo to stát opravdu nejen hodně peněz, ale i organizátorského úsilí a vlastní práce, to víme všichni. O to smutnější je, když se z akce stane nesmírně diskutovaná, tudíž patrně ne příliš myšlenkově povedená záležitost. A vy, co odhlašujete noviny…klidně tak učiňte, patrně takoví čtenáři nikomu chybět nebudou.. Zkuste se podívat do jiných deníků na stranu komentářů…budete se divit, jakou spoustu kritiky tam naleznete na různé věci, od toho přece komentáře jsou. Minula již doba, kdy i komentáře sloužiliy k pouhému pění chvály sebevětší pitomosti. Všem hezký den, rozumným a pohodových čtenářům obzvláště :o)))

dnes 9:27 Re: Copak se všichni zbláznili?
Milá paní Dano, plně s vámi souhlasím a děkuji za váš názor. Lépe bych to nenapsala.

včera 16:30 neprofesionalita (Ivo Cencinger)
Zvěřejnění příspěvku Královsky pitomé slavnosti studenta Pavla Šímy bylo velmi neprofesionální vzhledem k tomu, že je spolupracovníkem redakce Slovácka (přílohy Hodonínského deníku, Rovnosti), která je navíc mediálním partnerem všech hodonínských oslav. Stejně tak by mohl shodit třeba Svatovavřinecké slavnosti, zatímco na jiném místě bude zajímavá fotoreportáž jeho kolegy o vydařené akci:-) Pokud by šlo o názor čtenáře, bylo by vše v pořádku. Protože si bohužel hodně čtenářů i v této souvislosti plete Slovácko a Naše Slovácko, sděluji, že s tímto případem ani novinami nemáme naštěstí nic společného. Ivo Cencinger, týdeník Naše Slovácko.

dnes 9:52 Re: neprofesionalita (Pavel Šíma)
Pane Cencingere, souhlasím s Vámi. Je opravdu škoda, že si lidé pletou otevřené a profesionální noviny s týdeníkem, který se, ze strachu o každého čtenáře, nikdy nepustí do žádné kritiky.

dnes 10:38 Re: neprofesionalita (čtenářka)
Pane, Šímo, tak to jste mne hodně pobavil!!! :-D Jak Vy a Vaši kolegové můžete mluvit o nějaké profesionalitě???? to je do nebe volající drzost… Je fakt, že už jsem dávno přestala ty vaše šílené noviny pkupovat… Teď přestanu ty nesmysly číst i na webu… To je fakt ztráta času… Při vaší profesionalitě vám není hanba nasypat jednou za týden znovu veškeré nesmysly, které byly zveřejněné během celého týdne??? To vám fakt není hanba??? Že se nestydíte! Nad touto skutečností by se ale asi měla zamyslet především paní, která to řídí - včetně jejího přítele Macků z Brna…

včera 19:10 Je mi z toho smutno (Alena)
Dobrý den.Jsem rodačka hodońačka.55 let zde žiji.Prvidelně čtu přílohu deníku Slovácko. Věřte,že mi bylo ,po přečtení článku pana Šímy,smutno.Neberu mu právo na jeho názor,ale mrzí mě,že se pustil do herců které mám ráda. Označení, že jsou aktéry nablblých televizních estrád?Nevím kterou myslíte? Nejsledovanější "Hádej kdo jsem" s panem Zounarem?Tak nevím.,no.Všech,kteří v Hodoníně byli si nesmírně vážím,ráda se na ně v televizi dívám a myslím,že toho už dokázali víc než aktéři článku a této diskuze. A co se týká slečny Blanky,jenž podle Vás nedokázala nic jen poprsím okouzlit pár chlapů v porotě(citace).Vy jste ani na chvilku nebyl rád,že ve finále soutěže, kam není lehké se dostat, reprezentovala tak trošku i Hodonín?Taky se Vás chci zeptat za koho mluvíte když tvrdíte cituji:Povzneseni jsme v sobotu nebyli.Já jsem se povznesena cítila, mně i mým vnukům se tam líbilo.Pozorně jsem si přečetla tuto diskuzi a mám ještě jeden dotaz na který bych ráda dostala odpověď.Chodím pravidelně na procházky do areálu k jezu.Na úroveň služeb mám svůj názor,ale buďme rádi,že tam je.V poslední době před samotnou akcí jsem několikrát slyšela z úst pana Ondruše ne zrovna lichotivé narážky na Vodní království,řekla bych že se některé až identicky podobaly výrokům pana Šímy.Jak to s panem Ondrušem vlastně je?

včera 23:18 student (student)
Tak tohoto studenta žurnalistiky byl Vašemu Deníku čert dlužný… Ten Vám asi prodejnost moc nezvýšil… Jen tak dál…Možná by pro tohoto mladého muže bylo lepší, kdyby psal pro začátek do nějakého školního časopisu…

dnes 11:55 Vodní království - slavnosti (Zdeněk Čermák)
Kromě všech zmíněných názorů mi chyběl ten, který by hájil přírodu. Na přemostění jezu hnízdí kolonie jiřiček, které právě vyvádějí svá mláďata. Do oslnivého žáru tříštících se rachejtlí nalétali vyděšení ptáci a mnohý z nich zahynul. Několik mrtvých ptáků bylo též nalezeno druhého dne u jezu. Kolik jich odplavil noční proud řeky už nikdo nezjistí. Ohňostroj a celá nevkusná okázalost navazuje na loňské květnové oslavy vstupu do EU. Ohňostroj měl tenkrát na svědomí mláďata nevylíhlých ptáků, jejichž vejce rodiče vyhazovali ve stresu ze svých hnízd, jak bylo následně patrno v luhu Očova. Opět zde někomu trčí sláma z bot, byť by to bylo v hodnotě šestset tisíc ne-li více.

Poděkování

Vážení čtenáři našeho webu, děkujeme Vám, že jste se zúčastnili této diskuze. Žila jedenáct dnů, z čehož lze usuzovat, že založení Vodního království je téma, které diskuzi potřebuje. Výsledek hlasování zveřejníme v úterním Slovácku. Ještě jednou děkuji všem, a to dokonce i těm, kteří této diskuze zneužili. Jana Rybová, šéfredaktorka