Vybrané symboly jara pak lidé koupí na Velikonočních trzích ve Znojmě, které se budou konat na Horním náměstí ve dnech 29. a 30. března, vždy od deseti dopoledne do pěti hodin odpoledne.

Za akcí stojí Iveta Hlobilová a její projekt Znojemsko na dřeň. „Dobročinný trh kraslic a velikonočních dekorací podpoří Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. Děkujeme za kraslice zdobené jakoukoli technikou. Lidé je mohou dodat jen tak, nebo zavěšené na barevné stužce,“ sdělila Hlobilová.

Sběrné místo ve Bzenci funguje do 4. března. V Jevišovicích a ve Znojmě mohou lidé nosit své výtvory ještě do 26. března.

Poslední akcí, kterou ve Znojmě Hlobilová pořádala, byl zápis do registru dárců kostní dřeně. Cílem bylo najít dárce, který by pomohl konkrétnímu chlapci. Deník o tom informoval ZDE.

Tvorba sochy českého týmu na mezinárodním sněhovém festivalu v italském San Candidu.
VIDEO: Sněžná socha Androida získala v Itálii bronz, má i rukopis z Blatnice

V roce 2015 spustila Iveta Hlobilová kampaň Znojemsko na dřeň. „Vše začalo v roce 2015 prvním zápisem do registru na Ježíškově Garage designu. Počet lidí ze Znojemska zapsaných v registrech dárců kostní dřeně byl asi osmdesát. Tehdy se jich během jednoho odpoledne zapsalo sto dvacet. Dnes je jich téměř tisíc. Na různých akcích jsme od roku 2015 vybrali pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně zhruba milion korun,“ ohlížela se Hlobilová.

Jak upozornila, každý čtvrtý nemocný leukémií si ale vyslechne zdrcující verdikt, že právě pro něj se dárce kostní dřeně nenašel.

V polovině února mohou lidé pozorovat na vřesovištích nedaleko Znojma rozkvetlý křivatec český.
Příroda v okolí Znojma se probouzí. Podívejte se, jaké kytky kvetou v půli února

Známý je také dobročinný bazar Kabelkománie, který se se Znojma rozšířil i do dalších měst napříč republikou. za zmínku stojí například Moravský Krumlov, Svatobořice, Hustopeče, Mikulov, ale i Liberec nebo Plzeň. „V Moravském Krumlově pořádá Kabelkománii Marie Bartošková a město pokaždé pošle nadaci stejnou částku, jakou se podaří získat od lidí prodejem kabelek. A ve Svatobořicích-Mistříně ji měli nedávno a vybrali padesát tisíc korun,“ přiblížila pořadatelka.