Ambrozek zároveň upozornil, že se snažil důvody rozhodnutí vyčíst ze zápisů rady. „Tam už rozprava, názory ani důvody radních nejsou uvedené. Jak se to stalo, když dlouhá léta zápisy tyto údaje obsahovaly?" zeptal se předseda zastupitelského klubu Pozitivně pro Hodonín s tím, že podle informací, které získal, se loni v létě uskutečnila úprava jednacího řádu a zmizel ze zápisů průběh rozpravy se jmény řečníků, podané návrhy a dotazy. Přibyl bod zdůvodnění usnesení. „Ale tím se zjevně nikdo netrápí," podotkl zastupitel a vyzval radní, aby se k větší otevřenosti a transparentnosti vrátili a šli i dále. „Například využili pro jednání rady zasedací místnost pro zastupitelstvo, aby bylo možné alespoň pro zastupitele nahlédnout do jmenovitého hlasování a poslechnout si zvukový záznam z jednání rady," navrhl Ambrozek.
Buráň se domnívá, že za odstraněním rozpravy ze zápisu stála nevůle tehdejších radních. „Nechtěli, aby ostatní zastupitele věděli, o čem se tam jedná, a báli se, aby zastupitelé nezveřejňovali citlivé informace," myslí si zastupitel za Svobodné.
Ambrozek upozornil také na možnost, s níž přišel na začátku minulého volebního období současný místostarosta a Vítězslav Krabička (Změna, SZ). Tehdy navrhl, aby se každý zastupitel mohl zúčastnit zasedání rady i jejich komisí jako pozorovatel. Podklady pro jednání rady by měli dostávat i zastupitelé nečlenové rady, a to na vyžádání.
Současný místostarosta pro Hodonínský deník Rovnost prohlásil, že bude iniciovat, aby se zápisy vrátily do původního znění. „Nevím, jestli se nějakým způsobem zkracují a nevypisuje se do nich všechno. Nemám důvod něco skrývat, ať už je to v zastupitelstvu či radě, nechci nic projednávat za zády lidí. Ať má každý zastupitel právo nahlédnout a udělat si výpisky ze zápisu z rady," řekl Krabička s tím, že v roce 2011 vyzkoušeli i možnost, aby na zasedání radních přišli i další zastupitelé. „Jeden či dva občas přišli, a to při projednávání záležitostí, které se netýkaly například personálních otázek. Zvukový záznam ale ze schůze rady pořizovat nelze, protože je podle zákona neveřejné," řekl místostarosta, který je zároveň právník. Zákon podle něj ale ani neukládá jmenovité hlasování. „Technicky a časově není možné. Hlasování je totiž velké množství, někdy jednáme až do desíti či jedenácti hodin v noci a ještě by se k tomu muselo sledovat, zapisovat a dotazovat, jak kdo hlasoval…" vysvětlil Krabička.
Bývalý starosta a lídr Nezávislých Igor Taptič si myslí, že jmenovité hlasování není možné z jiného důvodu. „Prosazoval jsem jej já s Milanem Třeštíkem a před námi i bývalý zastupitel Jaromír Hýbner, ale většina kolegů v radě byla proti. Asi za rozhodnutí nechtěli přijmout i osobní odpovědnost," dodal exstarosta.