To je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se hledá poklad – keška – pomocí zeměpisných souřadnic. Ukryté bývají na zajímavých místech prakticky všude. Tato činnost patří mezi dalších zhruba padesát, které pro letošní rok vypisuje také kyjovský Dům dětí a mládeže. Mezi další novinky patří literární Word Fun, rehabilitační cvičení, střelecký kroužek nebo logické hry a šifry. „Nelze říct, že by zájem o některé kroužky opadal. Snažíme se je obměňovat a nabízet každý rok něco nového," uvedla tamní pedagožka volného času Eva Hrubá.

Ty nejlepší zůstávají v nabídce delší dobu. Mezi ně se řadí mažoretky, florbal nebo latinskoamerické tance, keramika a hudební lekce. Zapsat mohou rodiče své ratolesti od předškolního věku.

Do lukostřelby a rybářského nebo dramatického kroužku mohou od letošního roku docházet děti, hlavně ty ze základních škol, ve Strážnici. „Tradičně je největší zájem o stolní tenis a házenou," okomentoval návštěvnost ředitel strážnického „domečku" Roman Zemánek.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

Středisko volného času v Hodoníně nabízí trochu jiné aktivity. Pro děti i dospělé je například určený jumping. To je aerobní cvičení na malých trampolínách s připevněnými madly. Dále děti mohou navštěvovat Klub mladých hasičů nebo Chovatelský kroužek. „V centru ekologické výchovy se naši svěřenci učí starat o krysy, křečky, pískomily i pavouky nebo hady," vyjmenovala ředitelka střediska Šárka Látalová.

I Hodonín se drží současného trendu, rodiče děti přihlašují často do tanečních. Podle Látalové je hlavním důvodem rozvoj celkové osobnosti dítěte, kdy musí naslouchat hudbě, koordinovat své pohyby a improvizovat. To tvoří předpoklad pro dobré zvládnutí jednosměrně zaměřeného sportu.

Vracovské taneční lekce ovládá moderní vlna. Žádaný je proto mezi mládeží street dance a hip hop. „Před osmi lety byly moderní mažoretky. Teď jsme kvůli zájmu o moderní tance museli vytvořit dvě skupiny dětí," řekla pedagožka pro volný čas z vracovského Domu dětí a mládeže Monika Máderová.

Kromě házené, která má ve Vracově tradici, je stále zájem o fotbal a výtvarné činnosti. Jako novinku si pro letošní rok pracovníci „domečku" připravili nohejbal, výtvarný kroužek Kreativ a lekce kytary.

Ve Ždánicích se letos zaměří na cvičení maminek s dětmi v přírodě i v tělocvičně. Novinkou je keramika pro rodiče s dětmi od čtyř let nebo kroužek Tričko desetkrát jinak.