„Aktuálně s firmou řešíme návazné stavební práce, které se týkají opravy ulice na Hutníku a dále kompletní rekonstrukce obslužné cesty podél obytných domů směrem k poliklinice. Pevně věřím, že na konci července bude tato, již pátá okružní křižovatka ve Veselí, plně v provozu,“ uvedl starosta Petr Kolář.

Podle zástupců radnice kruhové objezdy významně ulevily dopravě ve městě. Deník o jejich vzniku pravidelně informoval.

„Ve Veselí nad Moravou se křižují dva silniční tahy. Z jihu na sever po silnici I/55 a z Moravy na Slovensko po silnici I/54. Doprava byla přetížená a významně ji napomohly tři okružní křižovatky vybudované v minulých letech. Tato poslední je doplňuje,“ sdělila mluvčí veselské radnice Olga Svoják.

Dosud poslední „kruháč“ vzniká od počátku dubna, s pracemi souvisely přeložky kanalizace, stejně jako vodovodu a plynovodu. Řidiči i nadále musí kvůli pokračující stavbě počítat s dopravním omezením.

„Po silnici I/54 projedou přes stavbu jen nákladní automobily, které reguluje semafor. Ostatní auta je objíždějí po místních silnicích. Uzavřeny jsou oba boční směry a omezení se týkají i chodců,“ dodala mluvčí.

close Nově vznikající kruhový objezd ve Veselí nad Moravou. info Zdroj: město Veselí nad Moravou zoom_in Nově vznikající kruhový objezd ve Veselí nad Moravou.

VIDĚLI JSTE? Oprava silnice z Mutěnic do Hovoran je tady. Objížďka padne na Čejč a Čejkovice

Silnice spojující Hovorany a Mutěnice počátkem června. | Video: Deník/Petr Turek