„Pana Antoše trápily dlouhodobé zdravotní problémy. Měl nemocné srdce. Zemřel třetího února,“ uvedla jeho kolegyně ze strany a radní Martina Milerová. Jak dodala, Antoš byl členem komunistické strany více než čtyřicet let.

Funkci zastupitele plnil od roku 2006. V posledních volbách svůj mandát obhájil z druhého místa na kandidátce. Po celé své působení v zastupitelstvu byl zároveň i předsedou finančního výboru.

Kdo ho na tomto postu nahradí, zatím není známo. Podle Milerové to ale nebude zastupitel z komunistické strany. „Po změně poměrů v radniční koalici by se měl předsedou finančního stejně jako kontrolního výboru stát člen některé opoziční strany,“ nastínila Milerová.

Během jednoho měsíce, tak komunistická strana přišla o dvě velké osobnosti. Patnáctého ledna totiž zemřel bývalý hodonínský starosta Jan Turek, který byl dlouholetým hodonínským zastupitelem a oporou stranické kandidátky.

Hodonínští komunisté tak po bolestivé ztrátě Antoše přivítali do zastupitelského klubu živnostníka Malovaného. Ten v pondělí složil slib zastupitele. „Mám dceru a syna. Podnikám v cukrovinkách. Dělám dětem cukrovou vatu a prodávám perníky. Mezi moje záliby patří jízda na kole a sport. Hlavně hokej,“ představil se nový hodonínský zastupitel, který by chtěl hlavně zlepšit stav dopravních komunikací v Hodoníně.

„Špatně jsou na tom třída Dukelských hrdinů, Sušilova ulice či Pravoslava Veselého, kde se chodníky už několikrát překopávaly kvůli různým kabelážím. Nesplňují tak svůj účel,“ vyjmenoval Malovaný.

Jak doplnil, novou příjezdovou cestu by potřebovalo jižní město, protože tam je podle nového zastupitele přístup jen kolem starého Kauflandu a provizorní stará panelová cesta.