Nejen on, ale i stovky dalších návštěvníků čekali ve sváteční sobotu, než v Prušánkách odbije dvanáctá hodina. To totiž znamená, že zúčastněná družstva mohou milovníkům gulášů servírovat první porce.

Mezi účastníky byl i Smrk, spolek moravsko-rakouských kuchařů. Ten spojuje nejen domácí Moravu a blízkou rakouskou metropoli Vídeň, ale také nadšence z německého Saska, spolu připravili na gurmánský svátek segedínský vepřový Dreiländereck guláš. „Pokaždé nachastáme jiný druh, vaření guláše je totiž náš koníček. Už jsme připravovali i fiakerguláš, který byl hodně pracný a obsahoval okurky, párky i vajíčka, a to od malých slepic, takže jsme na dvě stě porcí potřebovali sto vajec,“ připomněl Hans Dieter Stangl, který se před lety přestěhoval ze saské Lužice do Lužic u Hodonína.

Nejvzdálenější družstvo z České republiky přijelo z Palkovic u Hukvald, představilo se jako Myslivci z Beskyd. „Známe se s nimi asi už dvacet let a na Gulášefest jezdí od prvního ročníku,“ řekl starosta Prušánek Lubomír Zahradník.

Ten jako člen týmu Obec a spol. obhajoval loňské prvenství. „V minulých ročnících jsme připravovali zvěřinový guláš. Letos jsme poprvé přešli na hovězí, maso je z biofarmy z Beskyd, takže je velice kvalitní,“ řekl Zahradník.

Obecní guláš zachutnal i starostce nedalekých Dolních Bojanovic Evě Rajchmanové, která dorazila do Prušánek na kole. „Přijeli jsme sem spíše pro inspiraci s doporučení od našeho zastupitele Františka Koliby, který guláš také vaří,“ podotkla starostka.

Nejen ona si mohla vybírat hned ze tří mysliveckých gulášů, řady hovězích, vepřových nebo ochutnat krůtí variantu či ne-vinny gulash, který kuchaři doladili odrůdou Zweigeltrebe.

Každý ze soutěžících celků musel mít společný oděv. Za úkol měl uvařit za čtyři hodiny libovolný guláš v kotli o minimálním objemu pětadvacet litrů s tím, že nesměl být předvařený. Odborná degustační komise hodnotila barvu, chuť, konzistenci, uvařenost, hustotu a celkový dojem.

O další trojici nejchutnějších gulášů rozhodoval každý, kdo přišel v anketě veřejnosti. Každý návštěvník obdržel se zakoupenou porcí jednobodový hlasovací lístek, který přidělil družstvu, od něhož mu nejvíce chutnalo.

Výsledky 
Odborná porota:
1. Pekelníci, 2. La Banditos, 3. Kanci 

Laická porota:
1. Kanci, 2. Myslivci z Beskyd, 3. Pekelníci