Nutnost rekonstrukce se ukázala v roce 2008, kdy popraskaly rozvody teplé a studené vody. Také odpady už byly zastaralé. A protože by dílčí opravy vyšly draho, rozhodlo se vedení školy k razantnímu kroku. Celá kuchyně a výdejna dostala nový kabát. Převážně ten z nerezu.

„O investici jsme požádali jihomoravský kraj, který nám ji schválil,“ uvedl ředitel integrované školy Petr Bukovský.

Po nutném vyřízení potřebných dokumentů se prvního června dělníci vrhli do očekávaných prací. Po třech měsících byli hotoví. Sedmého září pak kuchařky vydali první oběd. Celková suma za rekonstrukci se vyšplhala zhruba na devatenáct milionů korun.

„Jde o největší investici ve školství, kterou jihomoravský kraj letos provedl,“ poznamenal krajský radní Jiří Janda.

I když se kuchařky s novými prostory teprve sžívají, jsou nadšené. „Zařízení je daleko lepší, než to minulé. Můžeme ho lépe využívat,“ libovala si v novém prostředí například vedoucí kuchyně Jarmila Ohrazdová, která se svými kolegyněmi chystá jídlo pro všechny střední školy v Hodoníně.

Běžný strávník si nákladných změn všimne minimálně. Jídelna zůstala stejná. Nové vybavení se skrývá až za výdajovým okýnkem.

„Opravy se týkaly hlavně zázemí kuchyně a vývařovny. Máme taky novou rampu pro nakládání obědů,“ uzavřel spokojený Bukovský.