V současnosti jsou rodinné i senior pasy oblíbené a zájem o ně stále roste. „Vlastníci rodinných pasů nejvíce využívají slevu do kina Morava. Setkáváme se s tím prakticky denně," uvedl Blažíček. Penzisté pak slevy nejvíce uplatňují na divadelní představení.

Kromě kina čekají výrazné slevy pro vlastníky pasů také při vstupu na koupaliště, v městském muzeu nebo hvězdárně. „O pas si zájemci mohou zažádat pomocí formuláře na internetu nebo na podatelně městského úřadu a v Informačním centru Veselska," sdělila mluvčí radnice Petra Pávková s tím, že pořízení pasů je zdarma.

Mimo Veselí nad Moravou mohou lidé čerpat slevy například v Bukovanském mlýně, v hodonínském kulturním domě a Galerii výtvarných umění nebo na Slovanském hradišti v Mikulčicích.

Projekt rodinných pasů vznikl v roce 2006 na podporu rodin s dětmi do osmnácti let především v oblasti sportu, kultury, ale také při nákupu různého zboží. Senior pasy fungují od roku 2010 na podporu lidí starších pětapadesáti let. Slevy se vztahují zejména na zdravotnictví, lázeňství, cestování, ubytování, kulturu a vzdělání. Držitelé pasů mohou uplatnit slevy po celé republice.