„Budova je poměrně stará, s několika pozdějšími přístavbami a její současný stav nemáme téměř projekčně zachycený. Chybí nám tak technická dokomentace, na které právě pracujeme," řekla ždánická starostka Iva Stafová.

V okamžiku, kdy bude hotová, radnice zahájí úpravy. Má totiž jasnou představu o jejím výsledném vzhledu. „Je potřeba začít co nejdříve. Chceme totiž opravit i prostranství před kulturákem, což zabere taky hodně času. Proto čím dříve, tím lépe. Předpokládáme, že koncem března či v dubnu vyhlásíme výběrové řízení," sdělila Stafová.

Do té doby jsou na programu venkovní práce, díky nim se kulturní dům dočká nových oken a zateplení. „Částečně opravíme i střechu, a to v místech, kde je špatná," podotkla starostka.

Postupné opravy čeká i interiér této budovy ze sedmdesátých let včetně nevyhovujících parket. „Zato salonek s kuchyňkou je po předchozích stavebních pracích jako nový. Tuto místnost také pronajímáme," řekla Stafová.

Kromě kulturního domu myslí vedení města také na radnici. Její rekonstrukce závisí na získání dotace. „Žádost jsme podali už loni, takže teď čekáme, jestli ji dostaneme. Minulý rok jsme žádali i o podporu na obnovu zeleně. Pokud nám ji dají, tak se pustíme do poměrně velké akce, z které mám až obavy. Bude se totiž hodně kácet," dodala starostka.