„Měl jsem možnost udělat si rekvalifikační kurz, tak jsem zkusil barmana. Jenže jsem tady nenašel využití, musel bych až do Brna," řekl Tomáš 
z Hodonína, který se nakonec místo barmanství pustil do montování oken a garážových vrat. Své celé jméno si nepřál uvést.

Podle informací z úřadu práce mají lidé po rekvalifikačních kurzech celkem velkou šanci najít práci. 
„U uchazečů o zaměstnání, kteří absolvují zvolenou rekvalifikaci, se předpokládá uplatnění na trhu práce relativně vysoké. Za loňský rok se z naší evidence vyřadilo po absolvování rekvalifikace přibližně pětasedmdesát procent nezaměstnaných," upozornil ředitel hodonínského kontaktního pracoviště Úřadu práce Radek Hořák.

Rekvalifikovaní získají díky kurzům především nové dovednosti. „Ty pak mohou doložit osvědčením," zdůraznil Hořák.

Největší zájem je o svářečské kurzy, rozšiřování řidičských průkazů, kurzy pro pracovníky v sociálních službách a programování CNC strojů. V oblibě jsou i kurzy, které umožňují podnikat, jako jsou manikúra a pedikúra. „Nejnovějšími kurzy jsou kurzy pro budoucí strážné, skladníky, zámečníky, obsluhu hostů a přípravu pokrmů teplé a studené kuchyně a minutek," vyjmenoval novinky Hořák.

Také Okresní hospodářská komora rozjela seriál rekvalifikací s názvem Pomocná ruka. „Cílem je pomoct zaměstnancům členských firem, kteří jsou nebo budou ve výpovědi z organizačních důvodů a kterým končí smlouva na dobu určitou," představila projekt financovaný ze státního rozpočtu odborná konzultantka hodonínské Okresní hospodářské komory Blanka Janišová.

Pomocná ruka podle ní nabízí zajímavou šanci jak zaměstnancům, kteří mohou najít nové uplatnění, tak i firmám, které mohou zvýšit svou sociální zodpovědnost vůči propouštěným zaměstnancům. „Outplacement neboli zodpovědné propouštění zaměstnanců využívají firmy, jimž není lhostejné, s jakým pocitem budou lidé svá místa opouštět," vysvětlila Janišová.

Zaměstnanci členských firem tak mohou bezplatně využít služeb projektu. U rekvalifikací jde o svářečské kurzy, elektrotechnické a elektroinstalační práce, účetnictví, informační technologie, masérství, kadeřnictví či péče o děti. Nabízí zaměstnancům také pohovor s psychologem o volbě dalšího pracovního oboru. U těch s podnikatelským nápadem pomůže hospodářská komora se zpracováním podnikatelské­ho plánu.

S dalším zajímavým projektem přichází hodonínské Centrum pro rodinu a sociální péči. Nese název Zaměstnaný rodič – přínos nebo přítěž?

Ten má za cíl lépe sladit profesní a rodinný život a zároveň pomoct zaměstnavateli k efektivnější personální práci se zaměstnanci – rodiči. Projekt tak nabízí rozšířenou službu miniškolky a doposud chybějící službu domácí péče Heřmánek. „Bude sloužit nejen v době rekonvalescence dítěte, u velmi malých dětí, ale rodiče je mohou využít také pro vyzvedávání dětí ze škol a jejich bezpečný přesun do kroužků," uvedla asistentka projektu Ludmila Holinková 
s tím, že kvůli těmto službám vzniknou čtyři nová pracovní místa.