Prozatím v obci funguje stará kuželna s původní dvoudráhou, která je ve špatném stavu. „Už asi čtyři roky máme připravenou přístavbu budovy, nyní pořádáme výběrové řízení na dodavatele nové dráhy," sdělil předseda mistřínských kuželkářů Zdeněk Bábíček.

Kuželnu má nyní v soukromém vlastnictví TJ Sokol Mistřín. Kvůli snadnějšímu přístupu k dotacím obec plánuje, že celou budovu převezme. „V takových případech, kdy jde o soukromý majetek, je získávání finančních prostředků z kraje obtížné. Proto chceme novou čtyřdráhu převést do správy obce a stejně tak i budovu kuželny," vysvětlila místostarostka Svatobořic-Mistřína Terezie Čičáková s tím, že obec už do kuželny několikrát investovala.

Mistřínský klub se převodu nebrání, ale v záloze má také další variantu. „Všichni členové se musí sejít a domluvit se s obcí na podmínkách. Zatím jsme se o tom bavili pouze ústně," řekl Bábíček. Podle něj jsou dvě možnosti. Buď převod majetku obci, nebo dlouhodobý pronájem. „Ve druhém případě by majitelem budovy zůstal TJ Sokol Mistřín, ale obec by ji měla bezplatně v pronájmu, což by usnadnilo získávání dotací," řekl předseda kuželkářů.

Zastupitelé Svatobořic-
-Mistřína plánují své zasedání na konec října. Do té doby by obec měla s oddílem vypracovat smlouvu, ve které stanoví, co a za jakých podmínek s kuželnou bude.