S jeho uskutečněním mu pomohlo sdružení Kyjovské Slovácké v pohybu a vznikl zajímavý nástěnný kalendář pro rok 2012.

Kalendář je plný barevných krojů, ale také veršů. „František Kudláč měl vždy velmi úzké vazby ke Kyjovu a okolí, i když není rodákem a žije na Slovensku. Už v roce 1976 udělal celou sérii kyjovských krojů pracovních i svátečních a já jsem z nich našel pětadvacet diapozitivů, které jsem chtěl původně na pohlednice,“ uvádí Dunděra. A pak, jak vzpomíná, přišel ten nápad vydat kalendář.

„Řekl jsem si, že by bylo dobré k tomu přidat verše, tak jsem oslovil svého přítele básníka Černého, který žije v Čechách, ale píše o Kyjově, aby mi k těm kresbám nějaké napsal,“ popisuje Jiří Dunděra.

Absolvent Klvaňova gymnázia v Kyjově Pavel Černý se coby člen Slováckého krúžku ke svému milovanému regionu jižní Moravy vracel po celý život a ke Slováckému roku napsal řadu veršů už v minulosti.

„Aktivit našeho sdružení přibývá. Rádi si občas s něčím pohrajeme a pobavíme,“ říká “ říká manažerka sdružení Kyjovské Slovácko v pohybu Anna Čarková. Ta měla podle svých slov dávný sen vydat kalendář krojů Františka Kudláče.

„Takže vzniklo společné dílko, kterým jsme přispěli ke Slováckému roku a máme ho připraveno i na příští rok do doprodeje a distribuce, aby potěšilo nejenom nás, ale všechny, ke kterým se dostane,“ dodává Čarková.

Momentálně je kalendář zájemcům k dispozici v Informačním centru města Kyjova i v kanceláři zmíněného sdružení.