Aby se mohlo začít co nejdříve, je třeba uvolnit peníze z městské pokladny už nyní, protože peníze z dotací přijdou později. Jako první na řadu přijdou sadové úpravy městského parku, zateplení škol a přestupní terminál IDS.

„Finanční výbor zastupitelstvu doporučil schválit dočasné použití prostředků z účtu bytů na předfinancování,“ píše se v tiskové zprávě kyjovské radnice.
Projekt sadových úprav parku bude stát téměř pět milionů korun, podíl města činí přibližně pětinu celkové částky. Zateplení školních budov přijde na téměř pětadvacet milionů korun, z nichž město zaplatí sedmnáct a půl milionu. Stavba přestupního terminálu u vlakového nádraží pak bude stát sedmnáct a půl milionu korun a Kyjov se na ní bude podílet necelými třemi miliony.

Úplně prázdná po loňském krizovém roce kyjovská pokladna není. Z původně plánovaných příjmů sice přiteklo do kasy jen asi devadesát procent, ale na druhou stranu se podařilo ušetřit. Z těchto příjmů město vyčerpalo jen osmaosmdesát procent. Hospodaření tak vykazuje za rok 2009 plusové čísla více než pětadvacet milionů korun.