SOUTĚŽKdy naposled Cigánski Diabli vystoupili v Kyjově?
a)    V roce 2000
b)    V roce 2008
c)     V roce 2012

Odpovědi zasílejte na emailovou adresu hodoninsky@denik.cz

Pátá, desátá a patnáctá správná odpověď vyhrává 1x volný vstup na koncert kapely, který se uskuteční ve čtvrtek v kyjovském kinu Panorama.

Na prknech kina se představí houslista a primáš Štefan Banyán, cimbalista Ernest Šarközi, jeho manželka violistka Silvie a na klarinet zahraje Zoltán Grunza. „Jejich skvělá rytmicko-harmonická souhra je jasnou zárukou nejkvalitnějšího hudebního představení. Lidé se tak v Kyjově mohou těšit na vynikající a ojedinělý kulturní zážitek," uvedla Andrea Něničková z programového odděleného kyjovského kulturního domu.

Kapela zahrála už v pětatřiceti zemích po celém světě. Kromě většiny evropských států vystupovali Cigánski Diabli například v Jižní Koreji, Mexiku, Japonsku, Egyptě a v dalších. „Členové navíc spolupracují s mnoha předními symfonickými orchestry, dirigenty, zpěváky a instrumentalisty několika různých žánrů. Mezi jejich hudebními kolegy jsou například Gipsy Konga, Filharmonie Bohuslava Martinů, Moravská filharmonie a další orchestry," sdělila Něničková.

Cigánski Diabli v Kyjově vystoupí už podruhé. Naposled ohromili návštěvníky koncertu před pěti lety. „To už je poměrně dlouhá doba, proto jsme rádi, že do Kyjova znovu přijedou," dodala Něničková.