Slavnostní zahájení se uskuteční v 9.30 v kyjovské sportovní hale, kde jsou pro žáky základních škol přichystané sportovně zábavné soutěže. Akce se koná pod záštitou starosty města Kyjova Františka Lukla. Slavnostního zahájení se také zúčastní náměstek ministra obrany pro ekonomiku Libor Karásek a zástupce náčelníka štábu pro podporu Velitelství společných sil Alois Kadlčík.

„Zkrátka nepřijde ani kyjovská veřejnost. Hned v pondělí od 16.30 se může v městském kulturním domě zúčastnit zahájení výstavy kreseb dětí z místních mateřských škol doplněné kulturním programem," uvedl Radek Komoráš Radek z odbor komunikace a propagace ministerstva obrany. Nejzajímavější obrázky na téma Armáda očima dětí ocení představitelé armády i města.

V úterý a ve středu v dopoledních hodinách si zájemci na témže místě budou moci prohlédnout současnou výstroj a výzbroj našich vojáků, případně si vyzkoušet svou mušku na laserové střelnici. V úterý se jim v kulturním domě od 19.00 představí se svým programem Vojenský umělecký soubor Ondráš.

Den nato od 16.00 show programem a koncertem osloví diváky na Masarykově náměstí Vojenská hudba Olomouc. Čas si při té příležitosti mohou zájemci najít i na prohlídku výstavy 20 let Armády České republiky, jež bude umístěna před radnicí.

Masarykovo náměstí pak bude patřit armádě v pátek od 9.00 do 13.00. V programu nazvaném Všude tam, kde je nás třeba! jsou ke zhlédnutí připravené ukázky boje zblízka musado, akce taktické skupiny Commandos a zásah vojenské policie. „K vidění tu bude rovněž technika vozidla Dingo, Pandur, IVECO, Land Rover Defender 130-Kajman a rovněž současné ruční zbraně. Zájemci si tady mohou vyzkoušet rozborku a sborku samopalu Sa-58 či kulometu Minimi," upozornil Komoráš.

V sobotu se v rámci oslav osmašedesátého výročí osvobození města na náměstí představí kluby vojenské historie v boji o radnici. Na diváky čeká nejen ukázka bojů, ale zejména dobové uniformy, výstroj a výzbroj, a to jak okupačních německých vojsk, tak i Rudé a rumunské armády.

Oslavy ve 14.30 doplní pietní akt u památníku druhé světové války v Bohuslavicích, ve 14.45 položení věnců u památníku obětem první a druhé světové války v Boršově a v 15.00 vzpomínkový akt u památníku světových válek před budovou Klvaňova gymnázia v Komenského ulici. Tam v krátkém programu vystoupí Carmina Vocum.