Tyto typy ošetřovatelské péče ve městě fungovaly už dříve, ale kvůli nedostatku lékařů na čas zanikly. Jejich znovuotevření si lidé vyžádali. „V současné době je nemocnice dostatečně personálně vybavená, takže je schopná zajistit provoz ambulancí a uspokojit požadavek veřejnosti," uvedla ředitelka Nemocnice Kyjov Danuše Křiváková.

Ta se domnívá, že pro nemocné, kteří do města přijíždějí vlakem, je lepší jít pěšky na polikliniku než přímo do nemocnice. Nový provoz by měl navíc ulevit přeplněným ambulancím v nemocnici, čímž by se tak dlouhá čekací doba zkrátila. „Vestibul je společný s urgentním příjmem, takže se nám mísí pacienti a jsou pak zbytečně nervózní," informovala ředitelka.

Prozatím budou ambulance na poliklinice fungovat půl roku ve zkušebním provozu. „Při velkém zájmu nemocných koupíme rentgenový přístroj, díky kterému je možné provádět i složitější zákroky. Provoz by se tak naplno rozjel," upozornila Křiváková.

Péči příchozím v chirurgické ambulanci poskytnou lékaři nemocničního chirurgického oddělení. Lidé za nimi mohou zajít na převazy nebo kvůli miniinvazivním výkonům, jako je šití drobných ran, odstranění znamének, výrůstků a ošetření zarostlých nehtů. „Na poliklinice se budou lékaři z oddělení po měsíci střídat," sdělil primář kyjovské chirurgie Bronislav Okénka.

Ortopedická ambulance poslouží především ke kontrolám pacientů s chronickými obtížemi.