Počet mladých herců se ale postupně zvyšoval. Dnes tým Dětského kočovného divadýlka tvoří kolem dvaceti členů, z toho je osm dětí ve věku do čtrnácti let. Spolu s nimi vystupují čtyři dospělí muzikanti, kteří učí na základní umělecké škole, dále realizační tým a zpěvačky, jež už přesáhly požadovaný věk. „Říkali jsme si, že chceme mít děti maximálně do osmnácti let, ale děvčata se nás drží jako klíšťata. Většina z nich je starší," směje se Růžička.

Některé děti si pro angažmá přímo vyhledal a oslovil je. „Jsou to převážně členové dětského folklorního souboru Kyjovánek," popsal Pavel Růžička.

Kouzlo souboru podle něj spočívá v repertoáru, který je složený ze zpívaných a hraných pohádek doprovázených živou hudbou. „V prvním roce jsme začali hrát operky od Svěráka a Uhlíře Karkulka, Budulínek a O dvanácti měsíčkách. Dříve nebyly tak známé, proto měly u publika obrovský úspěch," vypráví Růžička. Nyní si představení píší přímo herci. „Každý rok máme tři nové pohádky," upozorňuje.

První týden letních prázdnin všichni členové vyrazí na cesty. „Pronajmeme si dva koňské povozy, děti vyzvedneme u školy a jedeme na kyjovské náměstí. Tam odehrajeme první představení a odstartujeme tak týdenní putování od Kyjovska po Hradišťsko. Je to velké dobrodružství pro všechny," dodává Růžička. Počítá s tím, že jednou vedení kočovného divadla převezmou jeho děti.