Podle starosty Kyjova Františka Lukla se věcnost a racionálnost ročního jednání přetavila v kvalitní rozhodnutí. „Je třeba poděkovat zastupitelům kraje i hejtmanovi Haškovi," reagoval krátce po stanovisku jihomoravských volených zástupců Lukl. Upozornil, že Kyjov teď musí splnit požadavky, ke kterým se zavázal a které převod podmiňují. „Čeká nás ještě dohoda o majetku, který kyjovský DDM využívá. Věřím, že vše nakonec společně naplníme," doplnil.

Už minulý týden rada Jihomoravského kraje odsouhlasila memorandum s městem. V něm radnice přislíbila, že vyřeší převod majetku a závazků a personální záležitosti. Dohoda počítá se společným rozhodnutím města a kraje poskytnout DDM zřízenému městem do výpůjčky nemovitý majetek, se kterým v současné době hospodaří DDM Kyjov příspěvková organizace kraje.

Také bylo dohodnuto, že stávající zaměstnanci dostanou nabídku práce v nově vzniklé organizaci. Od února už bude v jejím vedení Iva Soldánová. Jedním ze současných zaměstnanců je volnočasový pedagog Tomáš Kunz, syn dosavadního ředitele Zdeňka Kunze. „Pracovní nabídku jsem dostal a zatím ji zvažuji. Uvidím, jaké budou podmínky. Každopádně jsem velmi rád, že se nás kraj zastal a vyšel nám takto vstříc," vyjádřil se Tomáš Kunz.

Výsledek hlasování krajských zastupitelů příliš nepotěšil dnes již bývalého předsedu výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Iva Pojezného. Ten ve čtvrtek na svou funkci rezignoval. „Můj názor zůstává stejný, za převodem stále vidím vedlejší úmysl. Nechápu, proč si město bere organizaci, která ho bude stát peníze. Myslím, že se jedná hlavně o tom, jaké bude v domu dětí a mládeže personální obsazení," řekl Pojezný.