Po zakončení sobotních motocyklových rozjezdů se představí v kyjovském Clubu 596 hned pětice rockových kapel. Jedna dokonce ze zámoří. Společně vystoupí na akci nazvané MotoRock.

„Původně jsme přemýšleli nad menší akcí. Zkoušeli jsme sehnat ex – Argemu, které bychom předskakovali. Nedomluvili jsme se ale s managementem, a tak jsme začali hledat kapely, které by s námi do podobné akce šly. Vybrali jsme takové skupiny, se kterými máme dobré zkušenosti a které už známe,“ přiblížil počátky příprav rockového koncertu hlavní organizátor Břetislav Obr. Ten je zároveň i baskytaristou v kapele StarSign, která o sobotním večeru také vystoupí.

Kromě ní se v Kyjově představí i kapela Elbereth, která má s hraním pro drsné muže na pekelných strojích bohaté zkušenosti. V sezoně je totiž často slyšet na motorkářských srazech. Pět let s nimi zpíval i vítěz hudební soutěže Jiří Zonyga.

V sobotu dále vystoupí kapely Extract, Separator, TNT a hosté ze zámoří, kanadsko – američtí The Tears. „K této skupině jsme se dostali přes naši spřátelenou manažerku,“ doplnil Obr. Ten s nápadem přišel za funkcionáři fotoklubu Kyjov, kteří nápad schválili.

Koncert začíná v devatenáct hodin a vstupné na něj je sto korun. Pokud bude mít mezi lidmi ohlas, má Obr plány už na příští rok. „V minulosti zde byla snaha uspořádat Miss kyjovského okruhu, která bohužel nevyšla. Pokud se nám MotoRock vydaří, chtěli bychom volbu nejkrásnější slečny závodů zkusit uspořádat my,“ odkryl plány organizátor.

Výtěžek z akce chtějí pořadatelé použít na zaplacení kapely zvučného jména, pro další ročník Sysel Festu, jehož je Obr také organizátorem. Více informací najdou zájemci také na facebooku.