Příjezdová cesta i chodník budou z betonové drenážní dlažby. „S výstavbou se začne nejspíš v první polovině příštího roku, hotovo by mělo být do nejpozději do jeho konce. Nová parkovací místa budou primárně určena pro obyvatele sídliště a jejich návštěvy,“ sdělil v pondělí místostarosta ze Sedmadvacítky nezávislých Daniel Čmelík.

Počítá se podle něj s náklady zhruba do milionu korun, které se město ještě pokusí snížit žádostí o dotaci. Novinka má navázat na letošní revitalizaci sídliště za více než sedmnáct milionů korun.

Nové parkoviště pomůže místním nejvýrazněji v létě, sousedí totiž s areálem koupaliště. „Jeho návštěvníci v sezoně auty přilehlé ulice zcela zaplní,“ přiblížil velitel strážníků Lubomír Plachý.

Zakládání nové květné louky a trvalkového záhonu u budovy Úřadu práce v Hodoníně. Foto: MěÚ Hodonín
První výsledek participativního rozpočtu v Hodoníně: u úřadu vykvete Orient

Koupaliště má být navíc mnohem atraktivnější po modernizaci a možné přístavbě krytého bazénu. Tedy investici za více než dvě sta milionů korun. „Výběrové řízení pokračuje. Uvidíme ale, jaké budou dopady novelizace daně z příjmů. Bez kompenzací obcím, o kterých má ve středu jednat Senát, budou totiž pro rozpočet našeho města obrovské,“ dodal Čmelík.

Právě uživatelům koupaliště má sloužit parkoviště v bezprostředním sousedství areálu, kde podle místostarosty vzniknou desítky nových parkovacích stání.

Nejsilnější opoziční uskupení Pro Kyjov navíc velkou investici dlouhodobě odmítá. „Opusťme konečně myšlenku na megalomanskou investici do aquacentra a investujme hlavně do bytové výstavby, přípravy pro výstavbu rodinných domů,“ uvedl před několika dny na facebooku Pro Kyjova lídr Petr Valihrach.