„S ohledem na rostoucí počet covid pozitivních osob v okrese i našem městě od úterý obnovujeme krizovou linku městského úřadu. Na čísle 518 697 401 jsme po celý den připraveni poskytnout zájemcům informace a seniorům či tělesně postiženým lidem pomoci se zajištěním nákupu či vyzvednutím léků,“ informoval v pondělí mluvčí radnice Filip Zdražil.

Příští středu, tedy 16. září, se v době mezi 9-11 a 15-17 uskuteční další kolo výdeje dezinfekce anti-covid pro veřejnost. Každá domácnost má tradičně nárok na 0,5 litru přípravku. „Výdejním místem je dvůr informačního centra ve Svatoborské ulici,“ uvedl mluvčí s tím, lidé si se sebou mají vzít vlastní lahev a občanský průkaz k prokázání trvalého bydliště.

Kostel svatého Martina ve Strážnici.
Svatý Martin ve Strážnici bude mít barokní plášť jako nový

Ručně šité roušky si mohou v úřední době zájemci vyzvedávat na podatelně v přízemí radnice. „Navíc od příštího týden rušíme všechny vnitřní kulturní akce, které organizuje město. Bezprostředně se to týká setkání s jubilanty a hovorů s občany, které se měly uskutečnit v Bohuslavicích a Boršově v úterý 15. září.“ přiblížil Zdražil s tím, že akce organizované Městským kulturním střediskem se uskuteční podle programu. Na pořadech ve vnitřních prostorech však návštěvníci budou muset mít na obličeji roušku.

U autobusů městské hromadné dopravy už kyjovští dobrovolní hasiči zahájili plošnou dezinfekci.

Na možné další navýšení počtů nakažených v okrese se připravuje i tamní nemocnice, kde koronavir a opatření s ním spojená způsobily omezení provozu neurologického oddělení. „V rámci nemocnice se připravujeme na případný nárůst covid pozitivních pacientů. Pro ně se rýsuje model s vyčleněním větších prostorů pro ně,“ doplnil Zdražil. Nemocnice Kyjov navíc od prvního září znovu přijímá ručně šité roušky, které v případě potřeby využije personál i pacienti.