I proto Kyjovští hodnotí rozjezd jako mimořádně úspěšný. „Za měsíc duben se na Městském úřadě v Kyjově zaregistrovalo celkem 421 lidí a bylo vydáno 2 526 čtyřicetikorunových poukázek, z toho už 369 poukázek bylo fakticky využito,“ informoval vedoucí organizačního odboru kyjovské radnice Filip Zdražil s tím, že město tak kyjovským penzistům dosud poskytlo finanční podporu ve výši téměř patnáct tisíc korun.

Benefit mohou využívat totiž výhradně lidé s trvalým pobytem v Kyjově, s minimálním věkem pětašedesát let. Případně pak lidé s těžkým tělesným postižením, kteří jsou ale schopní samostatné přepravy taxíkem. „Jsem moc rád, že o novou službu je mezi Kyjovjáky takový zájem. Hledali jsme možnosti, jakým způsobem v době plné zdražování našim seniorům pomoci, a zajištění zvýhodněné přepravy nám přišlo jako přirozený nápad,“ uvedl kyjovský starosta František Lukl.

První Pivní festival na zimáku odstartuje v Hodoníně s velkoformátovou projekcí světového hokeje už tento pátek odpoledne.
Hodonínští nabídnou prvnímu pivnímu festivalu na zimáku velkoformátový hokej

Jak dále přiblížil Zdražil, podle provozovatelů taxi služeb zájemci nejvíce využívali tuto možnost přepravy dopoledne, a to pro cesty k lékařům do zdejší nemocnice nebo jiných ambulancí a také na nákupy do obchodních center. Na úřadě bezplatně zaevidovaný zájemce má každý měsíc nárok na šest poukazů pro přepravu taxíkem v hodnotě čtyřicet, za které může vyjet i za hranice Kyjova. Platnost kupónů je jeden rok, takže si je mohou držitelé i našetřit a vyrazit pak i na výlet i do vzdálenější lokality.

V okresním městě zavedli službu SeniorTaxi před pěti lety. Penzisté ji tak mohou využívat od září 2017. „Aktuálně máme v Hodoníně vydáno 831 průkazů pro seniory, kteří mají zájem využívat služby SeniorTaxi. V posledních třech letech nám každý rok přibývá kolem stovky nových zájemců o služby,“ přiblížil v pátek mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Připomněl, že nedávno se pokusili ještě více zatraktivnit tuto službu, takže její uživatelé mají neomezený počet jízd. „Službu mohou využívat v pracovní dny v čase do patnácti hodin. K tradičním místům, jako byly jízdy k lékaři, na úřad, na hřbitov, do knihovny, nově přibyla možnost jízd do SBD Hodoňan, k dodavatelům energií, okresní správu sociálního zabezpečení, dům kultury a na kulturní akce,“ doplnil Horníček.