„Jsem rád, že tady místo hrozné panelové cesty máme pěkný asfalt. Několikrát jsme ale upozorňovali hlavně na odumírají ořešák, který nyní hrozí pádem na nová parkovací místa pro tělesně postižené,“ ukázal důchodce, který si nepřál uvést své jméno, ale redakce ho zná.

Místostarosta Daniel Čmelík upozornil na dvě možné související okolnosti. Jednak není jasné, jestli jsou stromy u říčky Kyjovky města, či Povodí Moravy. Pak i na to, že se nejdříve dodělávají stavební práce. „Pak se bude z architektem na městkou zeleň řešit úprava a možný ořez stromů, které by byly v ohrožujícím stavu. K razantnějším úpravám se ale bude moci přistoupit až v období vegetačního klidu,“ uvedl místostarosta.

Dolní část zámeckého parku ve Veselí nad Moravou - bažantnice.
Další fáze prosvětlování parku je tady. Do veselské Bažantnice se vrací s pilami

Připomněl, že v původním projektu úprav se počítalo s kácením zeleně. „Projekt se ale razantně měnil tak, aby sídliště zůstalo co nejvíce zelené a zachovali jsme nejzelenější sídliště Kyjova,“ dodal Čmelík.

Při zahájení stavebních prací navíc zástupci města narazili i na jednu rostlinu indického konopí. Odstranění této zeleně ale vedení radnice řešit nemuselo. „Najednou zmizela,“ doplnil místostarosta.