Novinka čeká kyjovské zastupitele i obyvatele Kyjova. Starosta města František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) se rozhodl pro změnu v místě zasedání. Z tradiční zasedací místnosti na radnici se zastupitelé přesunou na jiná místa.

Při nejbližším zasedání, které se uskuteční 10. června, budou jednat na kyjovském sportovním stadionu. „Mou dlouholetou snahou je co nejvíce přiblížit rozhodování města lidem. A nejlepší je přímý kontakt," odůvodnil nápad starosta s tím, že kyjovští sportovci mají skvělé výsledky, žádají o dotace, a proto je potřeba, aby zastupitelé věděli a viděli, o čem jednají. „Je důležité, aby zastupitelé viděli činnost klubů, konkrétní tváře a měli jasnou představu o tom, co na stadionu potřebují," řekl Lukl.

Výjezdní zasedání tak bude mít vždycky samostatný bod, jenž se dotkne dané oblasti. „Mládež bude zrovna trénovat, tak zástupci města alespoň uvidí, do čeho mají jít peníze. Myslím, že jednání přímo v místě může někoho oslovit," zamyslel se správce stadionu Roman Klimeš.

VÍCE ČTĚTE V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ HODONÍNSKÉHO DENÍKU ROVNOST