"Až budeme mít na stole podklady, začneme o případných změnách jednat s lidmi z lokalit, kterých se to týká. Podobnou anketu jsme udělali už dříve, polovina místních se změnami souhlasila, polovina ne," uvedl kyjovský starosta František Lukl.

V roce 2010 Kyjov vytvořil jednosměrný provoz například v Žižkově ulici. „Zdejší situaci zásah určitě pomohl. Jednak se zlepšilo parkování a jednak je nyní bezpečnější provoz," upozornil starosta.

Nyní by se plány měly týkat ulic Urbanova, Vrchlického a také Masarykova náměstí. Právě tam by případně nastaly nejzásadnější změny. „Problémem náměstí je parkování. Člověk, který z místa vyjíždí, se musí důsledně rozhlížet na oba směry, jestli nejede auto. Jednosměrka by byla bezpečnější," okomentoval současný stav Lukl.

Jak dále uvedl, všechny případné úpravy jsou zatím jen otázkou k diskusi. „Nejsme pevně rozhodnutí do toho jít. Kdyby byli lidé z města či dopravci silně proti, na změny bychom nepřistoupili," doplnil.

V momentě, kdy by byl vjezd na náměstí jen z jednoho směru, muselo by město řešit průjezd autobusů hromadné dopravy. „Asi by musela vzniknout nějaká objížďka, což ovšem není jen jediný technický problém, který by nastal. Na druhé straně by se ulevilo zahlcené křižovatce u pošty a průjezdu náměstím, kde je často situace dost komplikovaná," řekl kyjovský starosta.

Dlažební kostky

Jako problematickou vnímá křižovatku u pošty například Jiří Rajsigl z Kyjova. „Člověk tam dlouho stojí. Přesto si nejsem jistý, jestli jednosměrný provoz tento problém vyřeší. Co vím, tak dost lidí si náměstí kvůli kostkám raději objede, než aby jelo přímo," vyjádřil se muž.

Zároveň upozornil na další lokalitu, která by si v Kyjově zasloužila pozornost. „Například křižovatka, v níž se potkávají řidiči jedoucí od Milotic, Vlkoše a Osvětiman, je opravdu hrozná. Člověk se tam zasekne docela na dlouho. S tímto místem by se mělo něco dělat," sdělil Rajsigl.

Výjimku by v Kyjově mohli mít cyklisté. „Máme od nich podněty k tomu, aby měli vjezd v protisměru povolený. O této variantě bychom uvažovali, protože potíže by působit nemusela," řekl Lukl.

Právě vjezd cyklistů do jednosměrných silnic chtěl před lety povolit i Hodonín. Možnost je nyní v anketě města. „Popud na povolení vzešel od obyvatel. Město už situaci jednou řešilo, s úpravou ale nesouhlasila dopravní policie," informovala mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová.

Podle Jana Froňka z hodonínského dopravního inspektorátu musí být pro udělení výjimky splněno několik podmínek. „Je potřeba, aby bylo jednoznačně určené, na které straně by cyklisté jezdili. Musí mít také vyznačený jízdní pruh. Nestačí jen svislé dopravní značení, ale i vodorovné na silnici. Každou jednosměrku je pak potřeba posoudit zvlášť, protože ne všechny mají takový rozměr, aby tam bezpečně mohlo projet auto i člověk na kole," vysvětlil Froněk.