O tom, že současná situace v Hodonínské ulici je špatná, ví i vedení místní radnice. „Povrch je tam nevyspádovaný, takže po dešti vznikají obrovské laguny, které samovolně neodtečou, takže tam stojí i tři či čtyři auta ve vodě. Navíc ta v zimě namrzá, a jelikož je plocha nízká, tak se led lehce nezlomí. Lidé tam mohou i spadnout," popsal stav starosta Jarmil Adamec.

Ten se snaží Rohatečtí napravit už od roku 2008, ale až letos přijde řada na plochu před obchodním domem. Navíc ani kapacita parkovacích míst nestačí. Plná jsou ráno, v poledne, kdy přijedou do tamního hostince na oběd i lidé ze sousedního Hodonína, auta se řadí i v postranních uličkách. Přitom vytěžovaná parkoviště jsou jen panely a popraskaný asfalt. Ta nahradí nových čtyřiadvacet stání.

Přibudou i ta pro lidi s nějakým druhem postižení. „Také voda bude konečně odvedená pryč. Parkoviště je sice na pozemcích obce i kraje, přesto už máme všechna povolení vyřízená," přiblížil starosta.

Pro nejbližší jednání rohateckých zastupitelů má být nachystaná zadávací dokumentace a výzva k veřejnému výběrovému řízení. „Zastupitelstvo bude zřejmě v druhé polovině dubna," uvedl místostarosta Tomáš Letocha.

V rozpočtu je na tuto investiční akci vyčleněných tři miliony osm set tisíc korun. Kromě řidičů se dočkají v místě novinky i pěší. „Lidé už nebudou muset obcházet auta po zeleni nebo po silnici, chystáme totiž u parkoviště i chodník," doplnil starosta s tím, že se všemi stavebními pracemi chtějí skončit do prázdnin.