Ještě výrazněji poutají zraky projíždějících a kolemjdoucích dřevěné domečky na sloupech. Z nich budou následně vybíhat lávky s překážkami zavěšeného 3D bludiště. „Myslím si, že to bude super. Aktivity pro děti jsou vždycky vítané, a tady u této budou spokojení i dospělí,“ řekla v pondělí Tímea Mokrošová při pohledu na rozrůstající lanového centrum.

Jeho slavnostní otevření avizoval veselský starosta Petr Kolář na poslední školní den, tedy na třicátého června. Podle mluvčí radnice Simony Dufkové se ještě piluje program oficiálního otevření, do kterého se společnými silami zapojí také blízké koupaliště a kavárna. „Se slavnostním otevřením je spojená spousta aktivit. Vstup bude tento den zdarma. Když bude někdo chtít, může tady strávit klidně i celý den,“ přiblížila jednatelka provozující společnosti Andrea Husáková z Hodonína.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Za slunečného pondělního dopoledne si byla obhlédnout současný stav lanového centra. „Dělají nyní všechny vlezy a výlezy. Bude to tam moc hezké a návštěvníci budou mít navíc možnost využít občerstvení,“ nastínila provozovatelka s tím, že po dokončení půjde nový areál do zkušebního provozu.

Po slavnostním otevření budou mít návštěvníci lanové centrum otevřené od devíti ráno do minimálně sedmi hodin večer. Poté podle aktuálního zájmu. „Počítáme s tím, že budeme dělat tematické dny s doprovodným programem, například při prvním školním dnu nebo při hodech. Možné bude také využití například pro narozeninové oslavy,“ doplnila Husáková.

Vícegenerační lanové centrum ve Veselí nad Moravou. Vizualizace se svolením MěÚ Veselí
Kdo se ujme nového lanové centra? Veselí nad Moravou hledá provozovatele

3D bludiště bude pro děti od čtyř let, ale nosnost je uzpůsobená i pro dospělé. Ti si tak budou moci projít jednotlivé atrakce inspirované vodním světem i se svými dětmi. „Ceník máme, ale ještě jej dolaďujeme,“ podotkla provozovatelka. Jednorázový tříhodinový vstup má vyjít zhruba na 130 korun. Navíc slevy se mají ještě dočkat držitelé Rodinných pasů.

Lodní zdvihadlo

Otevřením nového městského lanového centra ale dlouhá řada novinek u veselského přístavu nekončí. První květnový den tady totiž republikové Ředitelství vodních cest podepsalo smlouvu na zpracování dokumentace pro projekt, který počítá s navýšením kapacity stání pro lodě a vybudováním průplavu s unikátním lodním zdvihadlem pro překonání rozdílné výšky hladin mezi Baťovým kanálem a řekou Moravou. „Projektová příprava může pokračovat s cílem v roce 2025 zahájit výstavbu lodního zdvihadla, přičemž rozšíření přístavu by mohlo být zahájeno již koncem příštího roku,“ uvedl po podpisu ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů.

Slavnostní odemknutí Baťova kanálu v přístavu ve Veselí nad Moravou spojené s otevřením nového informačního centra.
VIDEO: Plavební sezonu na Baťově kanálu otevřeli ve Veselí i s novým infocentrem

Právě zmíněným rozšířením kotvení až na jednaosmdesát plavidel se přístav ve Veselí nad Moravou stane největším rekreačním přístavem v České republice.