Lávka navíc místním i návštěvníkům umožňovala přejít z městské části přístavu na loni otevřený pravý břeh a také dál do skanzenu. Navíc tudy chodili i Strážničané, kteří mířili do sportovního areálu Jiskry.

Jenže od tohoto týdne se chátrající mostek nadobro zavřel, a to kvůli zajištění bezpečnosti. „Vzhledem k dlouhodobému havarijnímu stavu konstrukce a propadu dlažby, byl průchod přes tuto lávku uzavřen úplně,“ sdělila asistentka vedení strážnické radnice Eva Helísková.

Podívejte se na časosběrné video o budování nová základny záchranářů ve Veselí nad Moravou.
Stavba základny záchranářů ve Veselí: Podívejte se na časosběrné video

Strážničtí tak nyní čekají na technickou zprávu od statika. „Následně bude rozhodnuto o dalším osudu lávky. Lávka je hodně frekventovaná pěšími, proto je v řešení s dopravním odborem Veselí nad Moravou bezpečná obchůzná trasa,“ přiblížila Helísková.

Zároveň požádala chodce, aby v současné době využívali průchod zámeckým parkem. Vedle lávky na silničním mostě je na navíc vyhrazený koridor, u něhož jsou cyklisté vyzýváni k sesednutí z kola. S omezením v jednom jízdním pruhu tak musejí počítat řidiči jedoucí z Bzence do Strážnice po krajské silnici druhé třídy číslo 426.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Za dva dny má řeka Morava na Hodonínsku vystoupat až o metr

Zdroj: Deník/Petr Turek