Následně čeká dvojici adeptů hodnotící komise složená podle mluvčí zejména z externích odborníků a odbornic. „Předpokládáme, že vybráno bude během ledna, nástup se bude odvíjet od toho, koho rada Jihomoravského kraje vybere na základě doporučení hodnotící komise,“ přiblížila mluvčí.

Za poslední necelé čtyři roky kraj měnil šéfa tohoto zařízení se zvláštním režimem lidem s duševním onemocněním hned čtyřikrát. Navíc současného šéfa, Václava Polácha, v září 2021 vedení kraje jen pověřilo ředitelem po předchozím výběrovém řízení, které zrušilo. Tedy po tornádu, které poničilo S-centrum v ulici Na Pískách.

U Rohatce povede přes řeku Moravu nová lávka. Pomoci má s turismem v okolí Baťova kanálu.
U Rohatce bude přes Moravu nová lávka, cyklistům pomůže s výlety k Baťovu kanálu

Václav Polách bude nyní zaměstnaný rozsáhlou rekonsrukcí S-centra. „V zařízení Domov na Jarošce je dlouhodobě pověřený ředitel S-centra Václav Polách. S ohledem na to, že se začíná rozjíždět naplno rekonstrukce S-centra, kde bude pan ředitel Polách plně vytížen, po diskusi jsme se rozhodli, že na Jarošku vypíšeme výběrové řízení a pokusíme se najít nového ředitele nebo ředitelku,“ připomněla po vyhlášení konkurzu Knotková.