Lesy na Hodonínsku jsou stále plné houbařů. Posbírat dary přírody vyrážejí především o víkendu. Dokazují to i desítky automobilů kolem lesních cest.

„O víkendu jsem byl na houbách ve bzeneckém lese a na parkovišti 
u vjezdu do něj jsem viděl desítky automobilů. Další houbaři přijížděli průběžně vlakem jako od Hodonína, tak i od Přerova. Každý ale v košíku něco měl. I já jsem si odnesl pěknou úrodu hřibů borových, dokonce jsem našel i několik klouzků," popsal své zkušenosti z lesa devětadvaceti­letý Tomáš.

Ratíškovický houbař Václav Koplík z lesa s prázdnou neodchází.Vášnivý houbař je také Petr Hájek z Čejkovic, který do lesa pravidelně vyráží. „Zaměřuji se hlavně na hřibovité houby, bedle ale i například muchomůrky růžové, které mají výbornou chuť," uvedl Hájek.

Ten se na houby také znovu chystá. „Byl jsem sice nedávno v lese u Dambořic, odkud jsem odjel kvůli velkému suchu s prázdnou, chystám se ale právě do borovicového lesa u Bzence-Přívozu," doplnil Hájek.

Podle předsedy ratíškovického mykologického kroužku Václava Koplíka je pro houbaře letošní říjen ve znamení žní. Rostou totiž všechny podzimní druhy hub. Řadí se mezi ně například čirůvky havelky, zemní, zelánky nebo čirůvky fialové.

Rostou ale i strmělky mlženky a podruhé i václavky. Najít se ale podle Koplíka stále dají i oblíbené bedle, které jsou nyní silné a masité, či hřiby hnědé, řečené suchohřiby.

„Jsme vděční za to, že se ve větší míře objevily i ryzce pravé, což je delikátní houba rostoucí v nižším boří. Fajnšmekři ji ale vyhledávají proto, že má kořenitou chuť, je pevná a je výborná jak do omáček a gulášů, tak i k naložení do octa," uvedl Koplík 
s tím, že i v podzimních měsících se ratíškovickým houbařům podařilo narazit na rarity. Tou první byla hvězdovka drsná.

„Jde teprve o druhý nález v České republice, který narostl na trávě. Máme velkou radost z toho, že se podařil najít právě nám," řekl Koplík.

Podle internetových serverů zaměřených na houby je hvězdovka drsná uvedena 
v Červeném seznamu jako téměř ohrožený druh.

„Roste vzácně na výslunných skalnatých stepích a trávnících, na holé zemi i v trávě na rudelizovaných stanovištích. Jde o suchomilný druh houby," dočtou se houbaři na internetu. Koplík ale vyzvedl také nález druhé rarity, kterou je lžičkovec šiškovitý, což je houba vyrůstající z borové šišky.

„Tato houba se v sedmdesátých letech vyskytovala po celé Evropě. Je zajímavá tím, že vyrůstá z borové šišky a místo lupenů či pórů má ostny. Je to taková smutná, černá houba, která není jedlá, ale je velmi vzácná," vysvětlil Koplík.

Ratíškovický houbař Václav Koplík z lesa s prázdnou neodchází.Podle něj by neměly houbám uškodit ani nižší teploty, které meteorologové hlásí na nadcházející víkend. Jejich růst může zastavit jen silnější mráz.

Meteorologové zatím předpokládají, že v příštím týdnu klesnou noční teploty k minus šesti stupňům Celsia.

„Po prvních mírnějších mrazících ale začíná růst šťavnatka pomrazka, což je velmi chutná houba. Je vynikající do omáček, smaženic a stejně jako ryzec je výborná, když je naložená," dodal Koplík.

Přesto ale houbaře varuje, aby si dávali pozor před houbami, které jsou již přemrzlé. Právě ty napadají druhotné houby, které mohou po požití způsobit střevní problémy.

Ratíškovický houbař Václav Koplík z lesa s prázdnou neodchází.