První z nich bylo zateplení Městského úřadu na Národní třídě. „Náklady přesáhly bez daně dvacet milionů korun," informovala zastupující mluvčí hodonínské radnice Martina Trumpešová. O zhruba čtyři miliony korun byl levnější nový plášť druhé budovy Městského úřadu, a to na Horních Valech.

V současnosti pracovníci firmy, která zvítězila ve výběrovém řízení, rozšiřují průjezdnou šířku stávajícího kompenzátoru parovodu v Čajkovského ulici. Cena podle smlouvy přesahuje dva miliony korun. Dělníci při této zakázce sundají stávající parní kompenzátor umístěný na dvou ocelových sloupech a postaví nový trubní most.

Na další tři stavební akce radnice vypsala soutěž. V případě úpravy západní přístavby Kina Svět už uzavřela také smlouvu se zhotovitelem. „Cena za dílo se bez započtení daně vyšplhala na téměř čtyři miliony čtyři sta tisíc korun," sdělila Trumpešová.

Nová přístavba bude vlastně přístřeškem pro klimatizaci. „Práce promítání neomezí a hotovo by mělo být v září," řekl ředitel Domu kultury Marcel Řimák.

Další dvě stavby sice už vysoutěžené jsou, ale ještě čekají na schválení městskou radou. Ti mohou při nich počítat i s dotacemi.

V prvním případě jde o opravu hřiště ve Vřesové ulici na sídlišti Jihovýchod, kde projektované náklady bez daně přesahují tři miliony korun. Poslední větší prázdninovou investiční akcí, kterou zajišťuje hodonínský městský úřad, jsou opravy chodníků ve Vřesové ulici za předpokládaných více než čtyři a půl milionu korun.