„V plánu jsou nové vodovodní a kanalizační přípojky, na ně chceme navázat novým povrchem silnice, nájezdy a chodníky. Běžný provoz v této asi čtyři sta metrů dlouhé ulici bude asi několik měsíců uzavřený," sdělil vedoucí strážnického odboru investic a správ budov Petr Helísek.

Hned na několika místech se dočkají nových silnic i parkovišť lidé v Kyjově. Opravy přesáhnou pětasedmdesát milionů korun. Nová má být cesta k bráně areálu místních šroubáren, parkoviště mezi ulicemi Kollárova a Jurovského, které nabídne sedmnáct parkovacích míst.

Měnit povrchy plánují v Kyjově také na sídlištích Lidická a Maxe Švabinského. I zde chce kyjovská radnice rozšířit možnost parkování, a to o několik desítek. „Velké uzavírky se dotknou ulic Za Stadionem a Palackého. Uzavřené budou do konce prázdnin," informoval vedoucí kyjovského odboru rozvoje města Otakar Matula.

Parkoviště i cesty

Omezení čekají také na obyvatele Hodonína. Částečné nebo úplné uzavírky město plánuje nejen při stavbě přeložek inženýrských sítí nové okružní křižovatky u hodonínských lázní, ale například také na sídlišti Jihovýchod.

Podle Sylvy Demjanovič z hodonínského odboru investic a údržby bude částečně omezené parkování při stavbě Fitness hřiště. „Uzavřená budou parkoviště na Očovské ulici a na Národní třídě, která dostanou nový povrch. Částečnou uzavírku pak plánujeme, v ulici Družstevní čtvrť, jejíž opravy už začaly. Na ni v září naváže výměna povrchů parkoviště U Cihelny, které nabídne sedmadvacet parkovacích míst," uvedla Demjanovič.

Hodonín vyjdou opravy na miliony korun. A město počítá také s tím, že přes prázdniny se dočkají nových parkovacích ploch také lidé, kteří žijí v blízkosti ulic Sukova, Červené domky a Ivana Olbrachta. Také tam však musí lidé počítat s částečným omezením dopravy. Náklady? Téměř šest milionů korun.

Už několik měsíců se nedostanou řidiči z Veselí nad Moravou do Moravského Písku, kde opravuje Ředitelství silnici a dálnic most přes Novou Moravu. „Uzavírka silnice I/54 směrem na Moravský Písek by měla být ke konci měsíce srpna zrušená a silnice od začátku září opět průjezdná," sdělila mluvčí veselské radnice Petra Pavková.

Jak dále doplnila veškeré opravy chodníků a cest se na území města obešly bez uzavírek. „Pouze cesta před zrekonstruovaným domem na Benátkách prochází momentálně opravou, při níž je částečně omezený provoz. Ulice však není zcela uzavřena a místní obyvatelé se k domům dostanou," dodala Pavková.