„Kyjovské Centrum služeb pro seniory s kapacitou jednasedmdesáti lůžek eviduje přes sto žádostí, ročně se ale v průměru uvolní jen deset míst. Za loňský rok to byla jen čtyři místa,“ uvádí tisková zpráva kyjovské radnice.

Letocha má nyní připravenou studii, jež by měla možnosti bydlení seniorů téměř zdvojnásobit.

„Máme připraveny projekty, jak kapacitu zvýšit, nikoli dovnitř, ale přístavbou nového pavilonu. Je připravena studie, která navrhuje pavilon o kapacitě alespoň šedesáti nových lůžek,“ přiblížil Letocha.

Takový projekt by už dokázal vyřešit kapacitní problémy. Vyrůst by zde mohly moderní pokoje se sociálním zařízením, což dnes zdejším obyvatelům chybí nejvíce.

Jak centrum funguje a jak jsou jeho obyvatelé spokojení, se přijel nedávno přesvědčit i nový hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

„Přijel jsem proto, že jako hejtman navštěvuji, někdy ohlášeně, někdy neohlášeně, zařízení, která zřizujeme,“ osvětlil důvod své návštěvy hejtman. Jestli na plány kyjovského centra kraj přispěje sice neřekl a nestojí to ani ve zprávě z radnice, ale slíbil, že o zdravotnictví se jistě bude mluvit na výjezdním zasedání krajské rady. To se uskuteční ještě v březnu na Hodonínsku. „Stát, kraj i my bychom měli hledat cestu dál, čili přistavovat. V rámci kraje jsou pouze tři zařízení, která mají investice plánované do nových výstaveb. Kyjov je jedno z nich. Věřím, že nějakým způsobem v horizontu let se dostaneme dál,“ doplnil ředitel.

Podle něj si dnes o tři sta pět míst v zařízeních pro seniory v okrese Hodonín žádá přes čtyři sta lidí. Čekací doba může být mnohdy pět až deset let.