Přes dvě stě třicet tisíc korun vybrali tři králové právě v Kyjově. „Tyhle peníze jsou jediným zdrojem, jak můžeme podpořit charitní dílo, co se týká rozvoje. Je spousta lidí tady v Kyjově i okolí, kteří na naši službu čekají,“ řekla vedoucí pečovatelské služby kyjovské charity Ludmila Kloudová.

Na celém Kyjovsku se pak vybralo téměř devět set padesát tisíc korun. „Chodím pravidelně na Tříkrálovou sbírku už sedm let a jsem vždycky ráda, když mohu děti doprovázet. Mám dojem, že každý rok jsou lidé štědřejší,“ domnívá se účastnice sbírky Marie Mezihoráková.

Na pomyslném druhém místě skončil Hodonín, kde králové vybrali více než dvě stě dvacet čtyři tisíc korun, tedy o necelé dva tisíce méně než loni. „Každý dárek, který dostáváme je vzácný, a lidé si něco odpírají z toho, co by mohli sami užit. Myslím si, že je to výborné a chtěl bych poděkovat jak těm, co obdarovávají, tak těm, kteří se nebáli a vyšli do ulic koledovat,“ smekl ředitel hodonínské oblastní charity Václav Salajka.

V působnosti právě hodonínské charity stále více vybírá v Dolních Bojanovicích (přes sto šestnáct tisíc korun). I Dubňany hlásí přírůstek. „Výtěžek půjde opět nejen na pomoc lidem, kteří se ocitají v materiální nebo sociální nouzi, starým i nemocným, ale na humanitární pomoc do oblastí postižených záplavami či zemětřeseními,“ říká koordinatorka Tříkrálové sbírky Oblastní charity Hodonín Ludmila Malá. Poprvé se ke sbírce připojili i v Ostrovánkách, kde lidé darovali téměř osm tisíc korun.

Celkově má již hodonínská charita spočítaných více než osmdesát procent obcí. „Už teď dosahuje letošní výtěžek na výši toho loňského,“ upozornila Malá. Loni se na Hodonínsku vybralo více než milion a čtvrt.

Ve dvaceti obcích Veselska vynesla letošní sbírka více než osm set tisíc, což je o více než pět set korun více než loni. Nejvíce navýšili oproti loňsku své peněžní dary v Hroznové Lhotě. Naopak v samotném Veselí nad Moravou dali trojici králů o dvanáct tisíc korun méně než před rokem, tedy dvě stě deset tisíc. „Více než čtyři sta tisíc korun podpoří potřebné ve veselském regionu – osoby s mentálním nebo tělesným handicapem, seniory, maminky s dětmi v tísni, lidi bez domova, umírající a nevyléčitelně nemocné,“ dodali zástupci veselské charity na městském webu Veselí nad Moravou.

Kompletní výsledky letošní Tříkrálové sbírky budou známé začátkem příštího týdne.