Důvod je prostý: další provoz je ztrátový.

„Zavřeli jsme proto, že návštěvy byly už tak nízké, že nestálo za to koupaliště dál udržovat otevřené,“ potvrdil místostarosta Veselí nad Moravou Vilém Reichsfeld. Ten zároveň doplnil, že plovárna je každoročně ztrátová. „To, že bude otevřeno a bude tam personál, jako plavčíci, strojník nebo pokladní, jsou pro nás náklady navíc,“ připustil.
S tím se shodují i například ve Ždánicích.

„Plovárnu jsme uzavřeli kvůli proměnlivému počasí a malému zájmu lidí. V současné době ji připravujeme na zazimování,“ řekl starosta Ždánic Miroslav Procházka.

Termínem, kdy se většina plováren zavírá je začátek září. V této době zavírají pravidelně i v Těmicích.

Posledními místy, kde si mohou lidé ještě užít vody, jsou tak Uhřice a Hodonín.

V Uhřicích nedávno otevřeli nový aquapark, a tak chtějí ještě využít každého teplého dne. „Otevřeno budeme mít tak dlouho, dokud bude zájem. A samozřejmě podle počasí,“ řekl uhřický starosta Zdeněk Knesl.
V Hodoníně, kde je od letoška nové koupaliště, zatím ještě netuší, jak dlouho budou služby poskytovat.

„Přesný termín stanovený není a vše bude záviset na vývoji počasí. Jakmile dojde k razantnímu ochlazení, koupaliště se pravděpodobně uzavře, zatím však zůstává otevřeno,“ přiblížila mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková. Ta zároveň doplnila, že zájemci už mají možnost využívat krytého bazénu.

A jak hodnotí provozovatelé sezonu? „Myslím si, že sezona se vydařila. Měli jsme hodně návštěvníků z Holandska. Vzhledem k tomu, že byl plný kemp, tak si myslím, že seznona se dá srovnat s loňskou,“ informovala za strážnický kemp vedoucí recepce Alena Zubalíková.

Pokud tedy plavci ještě chtějí užívat venkovního koupání, zbývá jim Lučina. Na té je voda stále ještě kvalitní. „Letos vyšla perfektně,“ hodnotí sezonu vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální Jaroslava Švarcová. Ta ale dodala, že kontroly kvality vody už pro letošní rok skončily.

Tento víkend by si ale mohli ještě lidé vodních radovánek užít.
„Mělo by být skoro jasno až polojasno. Nejvyšší odpolední teploty osmadvacet až jedenatřicet stupňů,“ uvedla Ivana Záluská z Českého hydrometeorologického ústavu.

Redaktoři Hodonínského Deníku