Jeho novým domovem bude právě zoologická zahrada v Bratislavě. „Tento druh lva tvořil od roku 2013 jednu ze stálic hodonínské zoo a byl mezi návštěvníky velmi oblíben,“ uvedl mluvčí hodonínské zoo Ivo Cencinger.

Rodák z Jihoafrické republiky totiž loni v srpnu přišel o partnerku, kterou sužovala choroba srdečního svalu. „Trpěla kardiomyopatií a přidaly se další vážné komplikace. Na svět spolu přivedli celkem šest mláďat, dvě v roce 2018 a čtyři roku 2020. Lvíčata později putovala do zoo v Litvě a Venezuele,“ připomněl mluvčí.

Nyní tak na dvousetkilového lva čeká převoz přes hranici. „Lev bude v pátek desátého března po společném jednání převezen do Zoo Bratislava, kde časem opět vytvoří chovný pár. Nyní tam na něj čeká starší samice,“ informoval ve středu Cencinger.

Naopak po úpravě ubikace a výběhu přicestuje do Hodonína ze západu dvojice mladých lvů, ale jiného druhu. „Hodonínská zoo tak s chovem lvů jihoafrických končí. Podpoří naopak chov v přírodě největších vyhynulých afrických šelem, lvů berberských v rámci Evropského záchovného programu,“ dodal mluvčí Zoo Hodonín s tím, že samice dorazí ze Zoo Plzeň a samec z německé Zoo Neuwied.