Právě tam v blízkosti parovodu se totiž nacházel poměrně velký nepořádek. „Proto se asistenti prevence kriminality spolu s jedním strážníkem rozhodli sjednat nápravu. Po ránu oslovili osoby, které se na tomto místě pravidelně potkávají a vyzvali je k úklidu,“ informoval ve středu ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček.

Místní dostali v úterý ráno pytle na odpadky. „Na konci akce bylo naplněno čtyřicet pytlů odpadu,“ upozornil šéf strážníků s tím, že podobně zajistili provedení úklidu i v minulosti. „Stejným způsobem asistenti prevence kriminality spolu se strážníky postupovali minulý týden u vraků dvou aut na parkovišti u autobusového nádraží. Bezdomovci v těchto vracích přespávali a také je naplnili odpadky,“ uvedl Vašíček.

Těmi poté napěchovali deset pytlů. „Jedno z vozidel pak bylo ihned odtaženo a zlikvidováno firmou, která se tím zabývá. Umožnil nám to majitel auta, který s likvidací souhlasil. Nebylo však vůbec jednoduché jej sehnat, protože byl z Pardubic,“ připomněl ředitel městské policie.

Druhé auto však na parkovišti zůstává. „Důvodem je to, že nemáme kontakt na majitele, který je z Prahy. Situaci také komplikuje skutečnost, že vozidlo stojí na soukromém pozemku a strážníci vlastně řešili povinnost někoho jiného. O vrak se totiž musí ze zákona vždy postarat majitel pozemku,“ dodal šéf strážníků s tím, že další řešení je nyní v kompetenci hodonínského silničního správního úřadu.