„Dřív jsme jezdívali spíš do vedlejších Vnorov, kde bylo pro děti víc atrakcí. Nyní mi ale přijde, že je lepší zázemí právě ve Veselí. Skvěle jsou opravené toalety, které navíc dobře vypadají, a výborné je zázemí pro děti v brouzdališti. Až se příští rok dodělá tobogán a malý bazén, tak se zdejší koupaliště zařadí mezi velmi kvalitní," myslí si Hana Sládková.

Podle veselského starosty Miloše Kozumplíka se město v posledních letech snaží, aby každý rok vyčlenilo kolem deseti milionů korun na postupné opravy koupaliště. Před šesti lety radnice nechala opravit plavecký bazén, poté plochy kolem něj a přibylo i dětské brouzdaliště. „Nové je i dětské hřiště a dodělává se hřiště na pétanque," sdělil starosta. Letos město pořídilo nové sociální zázemí za přibližně šest a půl milionu korun. Nad ním vzniklo pět opalovacích teras. „Pokračovat chceme také v opravě neplaveckého bazénu, do kterého ústí nová skluzavka Niagara. K ní má ještě příští rok přibýt tobogán. Vše vyjde zhruba na jedenáct a půl milionu korun. Počítáme s tím, že práce začnou po koupací sezoně," doplnil veselský místostarosta Petr Kolář.

Díky lepším službám na koupališti přibývá návštěvníků nejen z Veselí nad Moravou. Tomu přizpůsobuje radnice i nabídku aktivit na koupališti a v jeho okolí. Kromě aquazorbingu a aquaerobiku, pronajala vedlejší areál novému provozovateli. Ten má kromě nabídky občerstvení pořádat také různé kulturní akce.

Veselské koupaliště láká na několik novinek

I když Veselí koupaliště neustále upravuje a modernizuje, stále je co zlepšovat. Podle Hany Sládkové například v areálu chybí stromy, které by návštěvníkům poskytovaly stín. „I když se můžeme okoupat, být celý den na slunci je jako být ve výhni. Bohužel město před lety vykácelo stromy a nové už nevysadilo. Nezlobila bych se ani, kdyby byla trochu teplejší voda," posteskla si pravidelná návštěvnice koupaliště. Naopak ale vítá možnost využít rodinné pasy, které návštěvníkům nabízejí padesáti-procentní slevu na vstupné. „Škoda jen, že město nemyslelo i na důchodce. Ti totiž také často chodí na koupaliště s vnoučaty a platí plnou částku," zamyslela se Sládková.

O dalších zlepšeních na veselském koupališti mohou rozhodnout i místní. Na webových stránkách www.veseli-nad-moravou.cz město vyvěsilo anketu, která se týká právě dalších oprav. Lidé mají možnost vybrat si ze sedmi odpovědí na otázku: co by bylo v areálu koupaliště nejpotřebnější udělat? Ze třiačtyřiceti odpovědí je nejvíc pro tu, aby se už do areálu neinvestovalo. V závěsu je ale mezi místními touha po tobogánu a nové zázemí pro občerstvení.