Akce vypukne úderem dvanácté hodiny v prostorách sportovní haly ve Velké nad Veličkou. Gurmánské hody budou i ve stáncích před vstupem do budovy. Slavnostní vyhlášení nejlepších výrobců se uskuteční o šest hodin později.

„Při koštu se soutěží ve dvou kategoriích, a to v paprikové a klasické slovácké klobásce. Prvně jmenovanou ohodnotí dopoledne odborná porota a odpoledne si bude vybírat klobásového krále široká veřejnost. Hodnotí se vzhled výrobku, čich, chuť a konzistence neboli struktura," vysvětluje zakladatel koštu a současně jeden z horňáckých organizátorů Antonín Vrba.

Až sto vzorků

Jako tradičně se košt O krála slováckéj klobásky neobejde bez mezinárodní účasti. „Očekáváme do stovky vzorků klobásek, mezi kterými budou zastoupení amatérští a profesionální výrobci z Čech, Moravy, Slovenska a Maďarska. Mám radost, že podle dosavadních výsledků si největší přízeň návštěvníků udržují právě slovácké klobásky a naplňují nám smysl soutěže, kterým je podpořit a uchovat tradiční moravské receptury této pochoutky," pokračuje pořadatel.

Mezi hosty se objeví i vzácná návštěva z Maďarska. „Z daleké Békéscbaby, kde se organizuje největší klobásový festival na světě, mezi nás přijede v delegaci prezident Zoltán Ambrus. Musím poznamenat, že právě na pálivých maďarských klobáskách si návštěvníci hodně pochutnávají. Proto nevylučuji, že mohou s vyhlášenou recepturou skončit na předních místech," dodává Antonín Vrba.

O program koštu se postarají dvě cimbálové muziky Kubíci a Romana Sokola. Doprovodí je zpěváci z mužského sboru Chotár.