„Lidé si mohou na výstavě prohlédnout panenky v krojích a civilním oblečení. V minulém roce jsme jich tady měly zhruba sto a letos to vypadá, že to bude ještě o něco víc,“ myslí si hlavní organizátorka výstavy Terezie Pištěková, která dodala, že v minulém ročníku se tato výstava moc líbila a nadšené byly především děti, které by si nejraději všechny panenky odnesly domů na hraní.

Hlavním tahákem by podle ní měly být panenky v krojích z různých obcí Hodonínska. „Takovou zajímavostí letošní výstavy jsou panenky oblečené v ratíškovických krojích, ve kterých dívky odváděly chlapce k vojenskému odvodu. Dokonce máme připravený i malý vůz, na kterém chlapce odvážely,“ prozradila Pištěková.

Vedle panenek připravili organizátoři výstavy jako doplněk ratíškovické zamotávky. „K vidění jsou zamotávky novodobé, starodávné, různě barevně vyšité. Děvčata v krojích je u nás nosí na hlavě,“ vysvětlila Pištěková. Výstavu zpestřují i další exponáty. „Na minulé výstavě jsme měli panenky také od dětí z místní mateřské školky. Panenku může přinést opravdu každý,“ informovala organizátorka.

Stejně jako v prvním ročníku rozhodnou lidé o tom, která panenka získá titul té nejkrásnější. „Panenkám mohou zájemci dát svůj hlas v soutěži Miss Panenka. Nejkrásnější tři poté dostanou šerpy a samozřejmě i korunky,“ nastínila pořadatelka.

Na výstavu přivezli panenky lidé z širokého okolí. Podle Pištěkové budou mít návštěvníci opravdu těžké rozhodování ve výběru nejhezčí panenky. „Jsou tady exponáty například z Vlkoše, Milotic, Ratíškovic a dalších obcí,“ přiblížila Pištěková.

Výstava by měla trvat jen do 28. října. Otevřená je vždy od desíti do pěti hodin odpoledne.