„Obě lokality jsou v klidné části obce, poblíž místního hřiště a školy. Poptávka po stavebních pozemcích je již delší dobu a především mladým lidem chceme vyjít vstříc, aby u nás zůstali a neutíkali pryč," uvedl starosta Kněždubu Libor Grabec s tím, že je již zpracovaná takzvaná zástavbová studie pro deset rodinných domů. „Pozemky začneme nabízet nejspíš koncem letošního roku. Máme už několik zájemců," sdělil Grabec.

Samotné zasíťování chtějí v Kněždubu zvládnout během příštího roku. Obec vyjde přibližně na osm milionů korun. „Vše zaplatíme ze svého. Je sice možné získat nějaké dotace, ale nepředpokládám, že půjde o nějak zásadně vysoké částky," myslí si starosta.

O ceně jednotlivých pozemků nebo jejich rozloze rozhodne jedno z dalších zasedání zastupitelů. „Necháme zpracovat ještě geometrický plán. Jakmile se vše odsouhlasí, zájemce budeme o všem včas informovat, jak na úřední desce, tak například i na internetu," řekl Grabec.

Jak dále starosta uvedl, v Kněždubu původně počítali s tím, že obec zvládne parcely zasíťovat dřív, problém byl ale s pozemky. „Některé z nich vlastní lidé, kteří před lety odešli do Spojených států amerických. Majetkové vztahy se nám podařilo vyřešit až začátkem letošního roku," uzavřel kněždubský starosta.