Sběrný dvůr mají v Rohatci teprve krátce. Otevíral se před čtyřmi roky. Aby ale lidé z druhého konce vesnice nemuseli chodit kvůli třídění odpadu dlouhé kilometry, mají v Rohatci ještě jednu lokalitu, kam putuje nepořádek. „Kvůli členitosti máme kromě sběrného dvora umístěného v obci směrem na Hodonín i sběrné místo v kolonii. A tam máme většinu kontejnerů půjčených, což není ideální," vysvětlil starosta Jarmil Adamec.

Když se proto naskytla možnost dostat na dovybavení sběrného dvora dotaci, Rohatečtí neváhali a požádali o ni. Převážná část zhruba pětimilionové podpory padne na nákup devatenácti nových nádob na tříděný odpad.

Kromě nich přibude také dvoukomorový balíkovací lis a kloubový nakladač pro manipulaci s odpady na sběrném dvoře. „Pořizujeme ho kvůli tomu, že ve vesnici sbíráme i PET láhve a papír. Samozřejmě je pro přesun lepší, když vysbírané množství tříděného odpadu stlačíme do menších nebo i větších balíků, se kterými se mnohem snáze hýbe," řekl Adamec. Většinu nového vybavení obec umístí do sběrného místa, jehož součástí je víceúčelová oblouková hala. Tam najde stanoviště i nový balíkovací lis. (hav)