Letos kandidujete s podporou Top 09 do senátu. Zároveň Vás ale mohou lidé volit i jako lídra za Sdružení nezávislých kandidátů do strážnického zastupitelstva. Jste dalším z řady, který se uchází o dvě funkce, která je pro vás přednější?
Kandiduji do Senátu s podporou TOP09 a Starostové a nezávislí, ve Strážnici obhajuji mandát za Sdružení nezávislých kandidátů. Samozřejmě záleží na voličích, ale rád bych svoje zkušenosti z komunální politiky využil v Senátu při prosazování zájmů tohoto regionu.

Mezi kandidáty do senátu jsou výrazná jména. Přesto nelze vyloučit váš úspěch. Přemýšlel jste už nad tím, jak byste obě funkce skloubil, pokud byste se dostal do senátu i zastupitelstva?
Samozřejmě to mám promyšlené a určitě nejsem první starosta, který by se stal senátorem.

Co Vás k oběma kandidaturám vedlo?
Vedlo mě k tomu to, že jsem se už nemohl dívat na některé proklamace a sliby zavedených stran a jejich personální politiku. Vznik nové koalice TOP STAR je jedinečná příležitost jak dostat nové tváře do politiky a prosadit názory z komunálního prostředí v Senátu.

Kromě kandidáta na senátorský post jste poslední čtyři roky především starosta Strážnice. Jaké problémy podle Vás město a potažmo celé Hodonínsko nejvíce tíží? Co byste pro něj chtěl v senátu prosadit?
Hodonínsko trápí vysoká nezaměstnanost, je nutné se pokusit dostat do regionu tuzemské nebo zahraniční investory, nabídnout lidem pracovní místa. Dalším problémem je špatná infrastruktura, přetížené a rozbité silnice, tisíce aut a kamionů projíždějících městy a obcemi, stále odkládaná R 55. V Senátu bych chtěl pomoci při řešení těchto a dalších problémů.

Pokud bychom se bavili o přetížené dopravě, která je problémem celé I/55, myslíte si, že byste měl z pozice senátora nějaké páky, jak lidem od aut a kamionů pomoci?
Podporou vybudování R 55 jako silnice sloužící k odklonění tranzitní kamionové dopravy z měst a obcí, kterými probíhá I/55.

Několik let už společně se starostou Radějova Stanislavem Knitlem bojujete za oboru Radějov. Teď jste opět poslali dopis premiérovi. Co Vás na oboře tak pálí?
Uvažovaná směna státních lesů, kdy prostřednictvím Lesů České republiky chce stát vyměnit s panem Novotným jeden z nejcennějších kusů přírody na Hodonínsku, potažmo v chráněné krajinné oblasti, za spoustu roztříštěných pozemků po celé republice je od začátku velmi podivná. Stát by neměl takovouto lokalitu měnit pro soukromé využití a nebrat ohled na veřejné mínění občanů. Navíc chování státního podniku Lesy České republiky je v této kauze více než podivné a svědčí o tom mimo jiné i zpráva ombudsmana.

Kdybyste se dostal do senátu, šlo by podle Vás pro oboru udělat víc?
Doufám, že ano a že nebude pozdě.